Post

6 wspólnych błędów w projektowaniu wnętrz, z którymi wszyscy możemy się identyfikować


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

6 powszechnych błędów w projektowaniu wnętrz, z którymi wszyscy możemy się identyfikować

Posted on August 17th, 2020 04:25 PM Podziel się:

Kiedy jesteś ustawiony, aby twój wymarzony dom rzeczywistość, wiele myśli i czasu idzie do jego wystroju. Czasami dostaje frustrujące, gdy kupujesz coś pod wpływem impulsu myśląc, że będzie dobrze wyglądać w swojej przestrzeni. Najczęściej decyzje takie jak te zamieniają się w żal, bo to, co sobie wyobrażałeś i jak to wygląda, to obie zupełnie inne historie. Zdarza się to najlepszym z nas. Aby uniknąć tych błędów, ludzie często zatrudniają projektantów wnętrz, aby przyjrzeć się różnym czynnikom i pomóc im zaprojektować dom w krótszym czasie. Jednak w tym blogu podnieśliśmy kilka wspólnych błędów w projektowaniu wnętrz. Te błędy są dość podstawowe i można je sprawdzić bez pomocy projektanta wnętrz.

  • Zbyt małe lub zbyt duże meble: Zakupy mebli to poważne zadanie. Istnieje wiele czynników, o które należy zadbać przed zakupem czegokolwiek. Musi sprawdzić wszystkie pola, takie jak dopasowanie do Twojego smaku, wzmocnienie Twojego wystroju itp. Meble są główną częścią wystroju wnętrza i jeśli nie jest ustawiony w prawo to żadne inne rzeczy nie mogą uratować wystroju. Najważniejszym czynnikiem przy zakupie mebli jest skalowanie ich w stosunku do wielkości domu. Powinna istnieć równowaga między dużymi i małymi meblami, aby Twój dom czuł się przestronny i wyglądał jak wizualna rozkosz.
  • Rozmieszczenie Sztuki i akcesoriów: Ludzie zazwyczaj pomijają ten ostatni krok w wystroju tj. dodawanie dzieł sztuki i akcesoriów. Przyczyniają się one do innej warstwy wystroju i sprawiają, że dom wygląda bardziej zachęcająco. Piękne obrazy lub portrety na prostych ścianach zaszczepiają w nich charakter. Dzieła sztuki są estetyczne i jednocześnie skłaniają do myślenia. Zdecyduj się na coś, co pasuje do Twojego gustu i odnosi się do Twojego życia. Jeśli chodzi o akcesoria, mogą one być zarówno kontrastujące, jak i zsynchronizowane z twoim schematem kolorów. Tak długo, jak uzupełniają one wystrój domu, nie ma problemu z wyborem czegoś odważnego lub modnego.
  • Złe źródło oświetlenia: Oświetlenie może albo zrobić lub złamać swoje plany dekoracyjne. Ludzie są zazwyczaj mniej kreatywni w kwestii oświetlenia w swoich domach. Jednak, jeśli są używane mądrze, mogą sprawić, że twój dom będzie wyglądał na podniesiony i klasyczny. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie źródło oświetlenia. Ostre oświetlenie może przesadzić z wystrojem, a przyciemnione może sprawić, że dom będzie wyglądał nudno. Różne zestawy, kształty i warstwy urządzeń oświetleniowych mogą nie tylko kontrolować intensywność światła potrzebnego w każdej sytuacji, ale mogą również stanowić część projektowania. Jest to ważny czynnik, który może podkreślić Twój wystrój.
  • Dopasowanie kolorów/ tkanin: Twój wystrój wnętrza powinien dodać charakteru Twojemu domowi. Od dzwonków do poduszek, każda mała rzecz w twoim domu mówi historię, która przypomina twoje życie. Posiadanie tylko jednego tematu dla wystroju lub wybieranie pasujących mebli powoduje brak charakteru. Te same tkaniny na meblach sprawiają, że Twój dom wygląda płasko i nie robi wrażenia. Eksperymentowanie z różnymi tematami, kolorami i tkaninami da kawałkom wystroju indywidualność. Dać ten wymagany czas potrzebuje zbierać rzeczy dla twój domu który uzupełnia wystrój i nadawać się twój osobowość.
  • Brak planu dla małej przestrzeni: Istnieje powszechne błędne przekonanie, że projektowanie małej przestrzeni jest raczej łatwe. To faktycznie wymaga starannego myślenia i ułożonej strategii. Jeśli nie masz planu przed rozpoczęciem procesu dekoracji, to może skończyć się podejmowaniem decyzji, których będziesz żałować. Jeśli zaprojektowane odpowiednio, twój mały hub może wyglądać przestronne, eleganckie i stylowe. Powinno być wyznaczone miejsce dla każdego mebla, oświetlenia i akcesoriów i powinny być wybrane w taki sposób, że wszystko wygląda spójnie. Kiedy zaczynasz projektowanie wnętrz dla małego domu bez planu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoja przestrzeń będzie się czuła ciasno.
  • Religijne podążanie za trendami: Nadążanie za trendami w projektowaniu wnętrz pomaga ci być na bieżąco i informować. Ale rzeczy mogą pójść na południe, jeśli religijnie je śledzisz i próbujesz zastosować te pomysły w swoim domu. Te trendy są kumulacją najnowszych projektów i mody, które przemysł dekoracyjny adaptuje. To nie znaczy, że są one planem aranżacji dla twojego domu. Nie każdy trend będzie pasował do twojego domu i uzupełni twój styl życia. Wystrój Twojego domu powinien być modny, ale jednocześnie powinien mieć elementy, które są ponadczasowe i klasyczne.

Podsumowując

Istnieje wiele błędów projektowych oprócz tych punktów, takich jak niskie zasłony, przechodzenie przez burtę, złe rozmiary dywanów, wybieranie złej palety kolorów itp. Ale w tym samym czasie istnieje wiele sztuczek i hacków, które są łatwe do zrobienia, zajmują mniej czasu i są przyjazne dla budżetu. Możesz znaleźć te pomysły na aranżację wnętrz dla domu w Internecie i dać swojej przestrzeni metamorfozę.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz