Post

Blog


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

5 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie stołu konferencyjnego

31 lipca 2019 | Najlepsze meble biurowe

Wybierając odpowiedni stół konferencyjny, oczywiste jest, że musi on wyglądać profesjonalnie. Sala konferencyjna jest często miejscem, w którym zaprasza się nowych klientów, podpisuje umowy itp. Dla niektórych może to nie mieć większego znaczenia, ale wybór stołu konferencyjnego wykracza poza estetykę. Czy wiesz, że stół konferencyjny ma wpływ na ogólną produktywność pracowników? Wierz lub nie, ale nawet kształt stołu ma psychologiczny wpływ na uczestników spotkania.

Tak więc, jeśli jesteś na rynku nowego stołu konferencyjnego, oto pięć rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

  1. Idealny rozmiar

Brzmi to jak dość oczywisty aspekt do rozważenia. Czynnik ten zapewnia jednak, że wszyscy goście siedzą wygodnie i mają wystarczająco dużo miejsca do pracy, a także dobrą wolną przestrzeń wokół stołu, dzięki czemu mogą podchodzić i schodzić ze swoich miejsc bez obijania się o innych.

Zmierz swoją przestrzeń konferencyjną, określ ile osób potrzebujesz usadzić, 35 cali przestrzeni na osobę jest idealnie wygodne dla ustawienia sali konferencyjnej. W przypadku spotkań, na których wszyscy goście mają laptopy i notebooki, zwiększamy przestrzeń do 40 cali. Należy jednak pamiętać o przestrzeni pomieszczenia.

  1. Odpowiedni kształt

Zaokrąglone stoły są najczęściej wybierane przez kadrę kierowniczą, ponieważ ten kształt promuje współpracę, a nie hierarchię. Okrągłe stoły są idealne do spotkań zespołowych, planowania strategicznego, gdzie pomysły wszystkich są ważne i nikt nie jest oczywistym szefem. Minusem jest jednak to, że liczba miejsc siedzących jest ograniczona, chyba że jest to naprawdę duży okrągły stół w dużej sali konferencyjnej.

Długie prostokątne stoły mogą być problematyczne, ponieważ dzielą dużą grupę na mniejsze, które rozmawiają o różnych rzeczach. Nie jest to idealne rozwiązanie do planowania sesji, ale raczej idealnym rozwiązaniem może być długi stół z zakrzywionymi krawędziami. W ten sposób można pomieścić więcej osób. Ponadto jest to bardzo elastyczny stół - można organizować spotkania i umieszczać hierarchiczne pozycje w razie potrzeby, a także organizować spotkania współpracy, w których każdy czuje, że ma równą pozycję przy stole.

  1. Elastyczność

Czy masz jedną salę konferencyjną do wielu różnych celów? W takim przypadku standardowy stół konferencyjny może nie być idealnym rozwiązaniem. Modułowe stoły konferencyjne mogą być używane do tworzenia indywidualnych stanowisk pracy w warsztatach, zestawione razem w celu stworzenia dużego konwencjonalnego stołu konferencyjnego lub umieszczone w celu stworzenia bardziej okrągłego projektu. Wiele z tych typów stołów można złożyć i schować, gdy nie są używane.

  1. Zasilanie, porty danych i zarządzanie przewodami

Większość dzisiejszych spotkań wymaga od uczestników posiadania laptopów. Zwłaszcza, gdy każdy z nich ma coś do zaprezentowania. Tabletowe centrum zasilania/danych zapewnia wygodny dostęp dla indywidualnych użytkowników, prezentacji technicznych lub wideokonferencji. Są one dostępne w wielu rodzajach wykończeń, które z pewnością będą pasować do stołu konferencyjnego. Jeśli nie zdecydujesz się na porty danych, przepusty i zarządzanie przewodami są równie ważne, szczególnie w przypadku ładowania laptopów, kabli używanych do projektorów itp.

  1. Przystępność cenowa

Nie ma absolutnie żadnych powodów, by kupować luksusowe i drogie stoły konferencyjne na zamówienie. Kojarzą się one z sukcesem i profesjonalizmem. Ale nie każda firma potrzebuje takiego stołu, a niektóre firmy mają wiele sal konferencyjnych, które mogą być przeznaczone tylko dla pracowników, a nie dla klientów. W takich przypadkach istnieje wiele świetnych i niedrogich opcji stołów konferencyjnych, które wykonują tę samą pracę, co droższe opcje, ale nie rozbijają banku. Rozważ swój budżet, cel i to, czego potrzebujesz od stołu konferencyjnego, zanim podejmiesz decyzję.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zaktualizować swoją salę konferencyjną lub budujesz nową przestrzeń biurową, nie wahaj się skontaktować z nami w Arenson Office Furniture. Zapewniamy bezpłatne konsultacje oraz bezpłatną ocenę i planowanie przestrzeni biurowej. To z pewnością pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, zamiast chodzić tam i z powrotem do innych sklepów meblowych. Jesteśmy punktem kompleksowej obsługi! Od oceny, przez strategię, po wykonanie - jesteśmy tu dla Ciebie!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz