Post

Blog


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

3 Korzyści z ergonomicznych mebli w miejscu pracy

26 października 2018 | Najlepsze meble biurowe

Spędzanie co najmniej 8 godzin dziennie siedząc na krześle przed komputerem może mieć negatywny wpływ na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wiele współczesnych chorób przewlekłych jest spowodowanych lub nasilonych przez stres i szkodliwe elementy w naszym środowisku, w tym pracę, która zmusza nas do siedzenia i napięcia. Nawet tak proste czynności jak siedzenie przy przy stole konferencyjnym może powodować długotrwałe problemy zdrowotne, takie jak nadwyrężenie pleców.

Ale mamy dobrą wiadomość: w dzisiejszym środowisku biznesowym możemy zaobserwować zdrowy trend: firmy stają się coraz bardziej zainteresowane dobrym samopoczuciem swoich pracowników i starają się dbać o ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Zaczynamy dostrzegać szereg inicjatyw mających na celu stworzenie bardziej kreatywnej i wygodnej przestrzeni biurowej oraz bardziej elastycznych stanowisk pracy.

Oto przykład. Zamiast zapewniać wszystkim identyczne biurka i krzesła lub sadzać klientów przy tych samych dużych okrągłych stołach konferencyjnychNiektóre firmy oferują swoim pracownikom możliwość wyboru sposobu pracy: na siedząco, na stojąco, samodzielnie lub w otwartej przestrzeni, na zwykłym krześle biurowym lub na piłce fitness. Wykazano, że produktywność znacznie wzrosła, gdy pracownicy czuli się komfortowo w swojej pracy.

Podstawowym wymogiem dla wygodnego miejsca pracy jest zakup ergonomicznych mebli. Oznacza to poszukiwanie mebli zaprojektowanych z myślą o ludzkim ciele i sposobie, w jaki powinno się ono poruszać w zdrowy sposób. poruszać się w zdrowy sposób. Badania wykazały, że ergonomiczne meble mają wiele zalet zarówno dla Ciebie, jak i Twoich pracowników:

Zwiększenie produktywności i oszczędność zasobów

Co zaskakujące, istnieje wiele czynników, które bezpośrednio łączą ergonomię z zyskami firmy. Zapobieganie urazom lub przewlekłym schorzeniom, takim jak zespół cieśni nadgarstka, bóle pleców lub bóle głowy związane z oczami, na przykład, pozwala zaoszczędzić na płatnych zwolnieniach lekarskich, konieczności zastąpienia leczonego pracownika lub spadku ogólnej produktywności.

Szczęśliwsi i zdrowsi pracownicy będą pracować ciężej i wydajniej. Twoi pracownicy z pewnością docenią Twoje zainteresowanie ich zdrowiem, podobnie jak Twoi klienci, którzy zaczynają być bardziej świadomi marek, które kupują. dla których robią zakupy.

Wyższy poziom sprawności i zdrowia

Praca w biurze, które zostało zaprojektowane z myślą o dobrym samopoczuciu, stanowi znaczną poprawę życia pracowników.

Ponieważ spędzamy tak dużo czasu w pracy, skutki złego krzesła biurowego są widoczne natychmiast i mają na nas ogromny wpływ. Już jeden dzień pracy w niewłaściwym ustawieniu stawów może być bolesny i bardzo męczący. Ergonomiczne meble biuroweod krzeseł po biurka i niestandardowe stoły konferencyjne mają kluczowe znaczenie dla skupienia i zdrowego stanu umysłu.

Ochrona integralności fizycznej pracowników

Obowiązki pracodawcy obejmują zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Odnosi się to do sprzętu, z którego korzystają, ale także do szkoleń, które otrzymują w zakresie korzystania z tego sprzętu. Nie należy lekceważyć tej kwestii, ponieważ może ona mieć wpływ zarówno na ludzi które pracują dla Ciebie i Twojej firmy. Organizuj regularne szkolenia dla całego personelu i zatrudniaj profesjonalnych pracowników, którzy mogą naprawić wszelkie usterki ich sprzętu.

Może się to wydawać kwestią drugorzędną, ale sposób zaprojektowania przestrzeni roboczej może mieć ogromny wpływ. I nie mówimy tu tylko o tym, jak postrzegają cię klienci, ale także o tym, jak radzą sobie twoi pracownicy. Ergonomiczne meble biurowe oznaczają zdrowych pracowników. A zdrowi i szczęśliwi pracownicy mogą oznaczać dla ciebie duże pieniądze.

Jeśli jesteś zainteresowany meblami, które nie tylko poprawią morale pracowników, ale także poprawią wyniki finansowe, powinieneś pomyśleć o Arensonof! Zapraszamy do zapoznania się z naszym sklep, Mamy meble zaprojektowane, aby pomóc wszystkim właścicielom firm odnieść sukces w ich przedsięwzięciach.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz