Post

Blog


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jak oczyścić swoje miejsce pracy: 8 prostych porad dla pracowników

Czy czujesz się przytłoczony w miejscu pracy? Straciłeś rachubę, gdzie twoje przedmioty na biurku należą i masz problem z utrzymaniem się na spotkaniach i planach, i czujesz się zestresowany i znudzony? Jeśli tak, zrób krok do tyłu i ponownie przeanalizuj swoją kostkę. Może to znak, aby zrobić trochę decluttering i odzyskać swoją produktywność.

Decluttering twój workstation jest wielkim sposobem ustanawiać niektóre organizację w twój życiu. Biorąc czas, aby oczyścić swój obszar i upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu może pomóc Ci skupić się i być produktywnym. Dzięki kilku prostym zmianom w swoim miejscu pracy, możesz być na dobrej drodze do zwiększenia produktywności i stania się lepszym pracownikiem.

Wyszczególniliśmy kilka pomocnych wskazówek, które pozwolą Ci oczyścić Twoje miejsce pracy poniżej i upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu.

Jak oczyścić swoje miejsce pracy?

Decluttering nie musi być ogromnym przedsięwzięciem. Tutaj są 8 łatwych wskazówek dla pracowników, aby pomóc Ci zacząć:

Zidentyfikuj swoje niezbędności

Jeśli czujesz się przytłoczony tym, jak zorganizować swoje miejsce pracy, nie jesteś sam. Aby rozpocząć na decluttering i tworzenie uporządkowanego biura lub boksu, zacznij od wskazania niezbędnych rzeczy, które muszą pozostać w zasięgu ręki. Wyrzuć to, co nie jest potrzebne do worka na śmieci lub szuflady. Ten prosty krok pomoże utrzymać rzeczy zorganizowane i pozwoli na lepszą koncentrację na bieżących zadaniach.

Stwórz na biurku strefy do różnych zadań

Wyznaczając odrębne strefy na biurku dla konkretnych zadań i projektów, możesz skutecznie zorganizować swoją pracę i ustalić jej priorytety, aby uzyskać maksymalną produktywność. Aby ułatwić sobie zmianę procesu pracy i zarządzanie zmianami w sposobie myślenia, warto rozważyć utworzenie stref na biurku. Oto jak:

  • Strefa do badań: w tym obszarze biurka powinny znajdować się wszystkie materiały potrzebne do badań i analiz, takie jak kalendarze, notatniki, foldery, karteczki samoprzylepne itp.
  • Strefa do tworzenia: ten obszar jest dedykowany zadaniom, które wymagają kreatywnego myślenia i burzy mózgów. Można tu przechowywać długopisy/ołówki, przybory artystyczne, spinacze, karteczki post-it i inne przedmioty potrzebne do tworzenia.
  • Strefa do planowania: ta część biurka powinna być przeznaczona do tworzenia planów i organizowania zadań, np. planer, kalendarz, stos papierów, notesy itp.
  • Strefa do komunikacji: ta część jest poświęcona pozostawaniu w kontakcie ze współpracownikami lub klientami. Może zawierać laptop lub tablet i wszystkie niezbędne kable, telefon stacjonarny i inne przedmioty potrzebne do utrzymania komunikacji.

Zmień układ mebli w swoim biurze, aby stworzyć bardziej otwartą i zachęcającą przestrzeń. Może to oznaczać przeniesienie biurek, krzeseł lub szafek z dokumentami wokół, abyś mógł mieć szeroki dostęp do tego, czego potrzebujesz, bez konieczności radzenia sobie z bałaganem. Upewnij się, że układ pozwala na łatwy przepływ ruchu.

Ucieczka na lunch

Świetnie, że pakujesz swój lunch do pracy, aby ograniczyć wydatki związane z jedzeniem na mieście lub zamawianiem jedzenia na wynos. Nie musisz jednak pracować przez cały czas trwania lunchu. Ważne jest, aby zrobić sobie przerwę od biurka, nawet jeśli jest to tylko 15 minut. Pamiętaj, że ucieczka na lunch może pomóc Ci zachować koncentrację i motywację przez cały dzień.

Idź do kuchni lub pokoju przerw, aby zjeść. Idź gdziekolwiek, aby zjeść swój lunch, ale nie przy biurku. Nie tylko zrobisz sobie przerwę od biurka, ale także zresetujesz się i wrócisz do pracy czując się ponownie pobudzony.

Według badań, oderwanie się od biurka ożywia i stymuluje umysł, co pozwala na powrót do pracy z poczuciem ostrości i kreatywności. Upewnij się, że każdy dzień zaczyna się od planowania, aby każdy mógł odejść na 20 minut w porze lunchu. Daje to możliwość oczyszczenia umysłu poprzez spożywanie posiłków w innym otoczeniu niż miejsce pracy, a także uwalnia od bałaganu związanego z jedzeniem! Naładowanie akumulatorów podczas tej przerwy przygotuje wszystkich na pracowite popołudnie, które jest przed nimi.

Zastanów się dwa razy nad drukowaniem

Staraj się unikać drukowania, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. W końcu większość bałaganu na biurku jest zwykle spowodowana przez przepełniony stos papierów - a sortowanie ich może być prawdziwym kłopotem! Oszczędź sobie wysiłku i ogranicz ilość papierowej roboty, jeśli to tylko możliwe.

Jeśli na Twoim biurku zalegają góry papierów, to czas podjąć działania i się zorganizować. Oceń, czy któryś z dokumentów w zasięgu wzroku jest istotny lub potrzebny. Jednak bezmyślne wyrzucanie ich do kosza nie jest dobrą opcją, ponieważ coś istotnego może niechcący się z nimi znaleźć. Porządkuj więc materiały pisemne w kategorie i składaj je w zorganizowany sposób.

Przestrzegaj zasady trzech dni

Aby utrzymać porządek i zorganizować swoje miejsce pracy, ważne jest ustalenie codziennej rutyny. Po posortowaniu papierów, upewnij się, że zostały one odłożone w ciągu trzech dni, aby uniknąć nagromadzenia bałaganu na biurku.

Wykorzystaj w pełni swoją produktywność dzięki tej trzydniowej zasadzie. W przypadku każdej kopii, która wymaga zatwierdzenia lub do której będziemy się odwoływać w przyszłości, upewnij się, że w ciągu trzech dni zostanie ona przekazana koledze lub odłożona do archiwum.

Masz na głowie wiele projektów? Dzięki trzydniowemu cyklowi rozpoznasz, które z nich należy potraktować priorytetowo i będziesz czerpać satysfakcję z poczucia spełnienia, gdy wszystko zostanie ukończone. Opróżnij biurko!

Pracuj w chmurze

W dzisiejszych czasach papier nie jest już niezbędny do zajmowania się pracą. Skorzystaj z platform cyfrowych i narzędzi, które umożliwiają zapisywanie plików w chmurze i zdalną współpracę - a wszystko to przy użyciu darmowych usług! Co więcej, większość biur udostępnia te funkcje wraz z dodatkową przestrzenią dyskową bez żadnych kosztów; dotrzyj do kierownika biura swojego zespołu, aby uzyskać więcej szczegółów na temat dostępnych opcji.

Niektóre z najbardziej niezawodnych usług przechowywania w chmurze to Google Drive, Dropbox i iCloud. Dzięki tym usługom będziesz mieć dostęp do swoich dokumentów z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Współpraca z kolegami nad wspólnymi dokumentami nigdy nie była łatwiejsza, ponieważ wszystkie zmiany są zapisywane w czasie rzeczywistym i dostępne z jednego źródła. Uwolnisz się też od stosów papierów, które mogą łatwo zagracać miejsce pracy.

Organizowanie plików cyfrowych

Zgadza się, nawet Twoja pamięć masowa w chmurze i komputer również mogą być zagracone. Dla wielu pracowników, ich komputery biurowe pokazują zdezorganizowany pulpit zaśmiecony plikami i folderami losowo rozrzuconymi po całym ekranie głównym.

Zamiast tego, utwórz folder dla każdego projektu lub zespołu, nad którym pracujesz i zorganizuj je odpowiednio. Lub, jeśli wolisz, rozważ użycie folderów i podfolderów do przechowywania dokumentów cyfrowych. W ten sposób będziesz mieć spokój ducha wiedząc, że wszystkie pliki są zorganizowane w jednym miejscu - koniec z przeszukiwaniem gór cyfrowych bałaganów w poszukiwaniu tego ważnego dokumentu!

Postaw na minimalizm

Przyjmij minimalizm w swoim codziennym życiu. Zadaj sobie pytanie, czy wszystkie przedmioty na biurku, kopie papierowe, których potrzebujesz, lub rzeczy osobiste niezbędne do pracy są naprawdę konieczne.

Zawsze przypominaj sobie: mniej znaczy więcej. Jak już wspomnieliśmy, wyrzuć wszystkie papiery, które nie są potrzebne i wyeliminuj wszystkie zbędne przedmioty z biurka. Dzięki temu zyskasz potrzebną przestrzeń do oddychania dla swojego umysłu i miejsca pracy.

Rozejrzyj się za biurkami, które mają wbudowane schowki na książki i czasopisma, a także szuflady do przechowywania plików, folderów i innych materiałów biurowych. W ten sposób będziesz mieć wszystko na swoim miejscu, dzięki czemu Twoje biurko będzie zawsze schludne i zorganizowane.

Nasza stacja robocza Performance w kształcie litery L ma górną półkę, a osobista szafa/szafa może pomóc w zorganizowaniu wszystkich plików biurowych i materiałów. W zestawie znajduje się również wieszak na ubrania, który pomoże Ci powiesić kurtki, kapelusze i inne.

Z drugiej strony, nasza seria Ribbon Deskmakers jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą mieć bardziej minimalistyczny wygląd. Jego konsolowa konstrukcja pozwala na przechowywanie przedmiotów poza zasięgiem wzroku, pozostawiając pulpit czystym.

Ostatnie przemyślenia

Pamiętaj, że zorganizowane miejsce pracy, zarówno cyfrowe, jak i fizyczne, jest kluczowym wskaźnikiem produktywności i efektywności. Ustanowienie tej rutyny już teraz uchroni Cię przed przyszłymi bólami głowy i wprowadzi na ścieżkę sukcesu w Twoich projektach.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz