Post

Blog


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Czy ergonomiczne krzesła biurowe są warte swojej ceny?

Luty 1, 2021 | Najlepsze meble biurowe Najlepsze meble biurowe

Wysokiej jakości ergonomiczne krzesła biurowe mogą być trochę drogie. Ale czy są one warte swojej ceny?

Krótka odpowiedź brzmi TAK! Ergonomiczne krzesło to krzesło biurowe zaprojektowane tak, aby zapewnić wymagane wsparcie dla ludzkiego ciała podczas siedzenia przez długie godziny. Chociaż istnieją tańsze krzesła o tej samej funkcjonalności, krzesła ergonomiczne mają pewne cechy, które zwiększą wydajność i komfort pracy Twojego zespołu.

Tradycyjne krzesła mogą nadmiernie obciążać kręgosłup i z czasem prowadzić do złej postawy, która w końcu może prowadzić do urazów pleców. To sprawia, że są one wartą uwagi inwestycją.

Ergonomiczne krzesła biurowe są stworzone do pracy przez długie godziny

Przy zakupie krzesła biurowego należy rozważyć ilość czasu, jaką Ty lub Twoi pracownicy spędzają siedząc na tym krześle. Niektórzy specjaliści spędzają więcej czasu siedząc przy biurku niż śpiąc w swoim łóżku.

Badania naukowe pokazują, że pracownik siedzi na krześle przez średnio 5 godzin i 41 minut dziennie. Jest to znaczna ilość czasu spędzonego na krześle, które nie wspiera prawidłowej postawy. W porównaniu do tańszych jednostek, ergonomiczne krzesło biurowe może być dopasowane do ciała i konkretnego stanowiska pracy. Są one wysoce regulowane i elastyczne, aby dopasować się do wymaganego wsparcia ciała.

Tak samo jak w przypadku snu, priorytetem jest wygoda, tak samo należy postępować w przypadku dnia pracy. Bóle pleców, sztywne mięśnie czy bóle szyi mogą być skutkiem siedzenia na tanim krześle, podobnie jak spanie na złym materacu.

Komfort zwiększa wydajność

Dyskomfort jest prawdopodobnie najczęstszą przeszkodą, która powstrzymuje pracowników przed byciem produktywnymi. Wyobraź sobie, że próbujesz wykonać zadanie, ale musisz ciągle zmieniać pozycję, ponieważ czujesz się niewygodnie. A to sprawia, że skupienie się na czymkolwiek jest niemal niemożliwe.

Ból fizyczny zmniejsza zdolność do kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. To właśnie w tym zakresie ergonomiczne krzesła spełniają swoją rolę. Wygoda przy biurku pomoże Ci lepiej skupić się na pracy, zamiast rozpraszać się bólem pleców.

Zainwestuj teraz, oszczędzaj później

Początkowy koszt wysokiej jakości krzeseł ergonomicznych może wydawać się nieco wygórowany, ale te urządzenia są zaprojektowane tak, aby były trwałe, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w przyszłości. A jeśli w jakimś przypadku się zepsuje, można łatwo znaleźć eksperta od naprawy, a części do krzeseł biurowych są łatwo dostępne.

Ponadto, inwestowanie w wysokiej jakości krzesła oznacza, że inwestujesz również w zdrowie swoich pracowników. Pracownicy, którzy są dobrze zadbane są bardziej prawdopodobne, aby być lojalnym wobec firmy, z którą pracują. Zmniejsza to również absencję związaną z bólami stawów lub pleców, które są spowodowane złą postawą w pracy.

Korzyści płynące z wysokiej jakości ergonomicznych krzeseł biurowych są jasne i oczywiste. Ograniczaj urazy, inwestując w ergonomiczne meble biurowe. Twoje bezpieczeństwo pracy zależy od tego!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz