Post

Blog


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Czy Twoje krzesło biurowe powoduje ból pleców? Poznaj zaskakującą prawdę

25 stycznia 2019 r. Najlepsze meble biurowe

Siedząc godzinami na niewygodnym krześle biurowym? Stres i ból z krzesła, które nie jest całkiem prawo może być gotowy do rowu istniejącego krzesła i wiosna dla pierwszego krzesła z "ergonomiczne" w jego nazwie, że widzisz, ale zanim to zrobisz, czytaj dalej. Kupując ogólne, ergonomiczne krzesło z dużego sklepu, ignorujesz kilka podstawowych prawd o ludzkiej anatomii i fizjologii. Przyjrzyjmy się prawdziwemu winowajcy.

Odwrotne podejście do projektowania

Kiedy większość ludzi kupuje krzesło, siada na każdym dostępnym modelu przez około 5 sekund, zanim zdecyduje, czy jest ono wygodne, czy nie. W tym scenariuszu kupujący szukają rozwiązania dostosowanego do ich unikalnej anatomii i fizjologii. Co gorsza, robią to w odwrotnej kolejności - próbują znaleźć krzesło, do którego pasują, zamiast krzesła, które pasuje do nich. Wybierając krzesło, warto pobawić się wszystkimi pokrętłami i dźwigniami, aż do znalezienia najbardziej komfortowego dopasowania.

Wysokość siedziska

Po pierwsze, dopasuj wysokość siedziska. Jest na to prosty sposób: stań przed krzesłem i ustaw wysokość siedziska na wysokości poniżej kolan. Usiądź w fotelu z plecami mocno opartymi o oparcie i wyreguluj wysokość siłownika siedziska. Stopy trzymaj płasko, a kolana pod kątem 90 stopni do podłogi.

Głębokość miski siedziska

Większość konsumentów pomija to ustawienie, które określa przestrzeń między oparciem a siedziskiem. Wyżsi konsumenci będą chcieli mieć większą odległość od siebie, a niżsi - bliżej siebie. Jeśli możesz zmieścić zaciśniętą pięść między kolanem a krawędzią siedzenia, masz dobrą głębokość panewki.

Podparcie lędźwiowe

Każdy chce mieć krzesło z podparciem lędźwiowym, ale niewielu reguluje to ustawienie. Powinno ono pasować do naturalnej krzywizny kręgosłupa, tuż nad linią pasa. Zauważ, że niektóre krzesła łączą podparcie lędźwiowe z wysokością oparcia krzesła, podczas gdy inne działają niezależnie.

Podłokietnik

Podłokietniki powinny umożliwiać wygodne oparcie ramion bez nacisku i obciążenia pleców i barków. Innymi słowy, utrzymanie rąk na podłokietniku nie powinno wymagać żadnego wysiłku. Należy dostosować wysokość i głębokość.

Zagłówek

Nie każde krzesło ma zagłówek, ale jeśli Twoje ma, wyreguluj go tak, aby Twoja głowa znajdowała się w pozycji sprzyjającej utrzymaniu niemal stałego poziomu oczu względem komputera. W ten sposób nie będziesz musiał używać mięśni szyi i ramion do utrzymania pozycji, którą będziesz utrzymywał przez większość czasu.

Gdy regulacje nie wystarczą

Jeśli próbowałeś wszystkiego z naszej listy, ale Twoje krzesło nadal nie jest wygodne, być może potrzebujesz specjalistycznego krzesła. Większość krzeseł biurowych, takich jak te zaprojektowane przez Office Master, jest dobrze zaprojektowana, aby pomieścić 90% populacji w miejscu pracy i wspierać do 300 funtów wagi. Jednak zdarza się, że czasami bardzo duża lub wysoka osoba, lub bardzo mała lub krótka osoba, może potrzebować nie tylko odpowiedniego dostosowania do krzesła, ale innego rozmiaru krzesła w ogóle, takie jak duże i wysokie krzesła komputerowe.

Uzyskaj idealne krzesło dla siebie od ekspertów

Jeśli mimo naszego przewodnika po regulacjach masz problem z obecnym krzesłem, zatrzymaj się w Arenson Office Furniture po nowe krzesło biurowe w pobliżu San Diego. Nasz zespół jest dobrze zorientowany w prawidłowej ergonomii i może pomóc Ci zrozumieć, jak uzyskać najlepsze dopasowanie. Każdy jest inny, ale w Arenson Office Furniture każdy jest traktowany jak jedyny klient.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz