Post

Feng Shui dla Twojego domowego biura


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Feng shui jest starożytną chińską praktyką, która zajmuje się umieszczaniem i aranżacją Twojego otoczenia. Celem tej praktyki jest pomoc w pozyskiwaniu pozytywnej energii, podczas gdy negatywna energia odbija się od Ciebie. Oto kilka prostych sposobów na wdrożenie feng shui w Twoim domowym biurze.

Wyczyść bałagan

Zgodnie z zasadami Feng shui, bałagan drenuje pozytywną energię zamiast ją budować. Pozbycie się go jest niezbędne. I przez "pozbycie się go", nie mamy na myśli wrzucenia stosu papierów do szuflady. Zarówno ukryty jak i oczywisty bałagan jest nie-nie, jeśli chodzi o dobre Feng shui.

Miej dostęp do naturalnego światła

Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu lub obszarze znajduje się Twoje biuro, postaraj się zapewnić dostęp do naturalnego światła, jeśli jest to w ogóle możliwe. Posiadanie dużej ilości naturalnego światła podczas pracy ma również wyraźny związek ze zwiększoną produktywnością i lepszym nastrojem.

Czyste powietrze

Oczywiście czyste powietrze jest ważne nie tylko dla feng shui - jest ono również bardzo ważne dla Twojego zdrowia. Dodanie rośliny oczyszczającej powietrze może z pewnością pomóc w tym aspekcie. Niektóre z nich to bambusy, bluszcz angielski i paprocie bostońskie. Każda roślina może również działać jako element drewna, o czym powiemy za chwilę.

biuro domowe

Trzymaj swoje domowe biuro z dala od sypialni

Zawsze zalecamy posiadanie wyznaczonego obszaru dla domowego biura. Dzięki temu łatwiej będzie Ci ustalić granice i skupić się na zadaniach. Jeśli martwisz się o feng shui, ważne jest również, aby umieścić swoje domowe biuro jak najdalej od sypialni. Pomoże to w ustanowieniu separacji energetycznej.

Ustaw dobrze swoje biurko

Będziesz chciał poświęcić trochę czasu, jeśli chodzi o ustawienie biurka. Najlepiej jest nie mieć pleców skierowanych w stronę drzwi, ponieważ hamuje to przepływ w pokoju. Nie chcesz również być ustawiony w jednej linii z drzwiami, jeśli to w ogóle możliwe. Wreszcie, należy unikać ustawiania biurka w taki sposób, że stoi ono przed pustą ścianą. Jeśli musisz zmierzyć się ze ścianą, upewnij się, że jest ona ozdobiona dziełami sztuki lub inspirującymi dekoracjami ściennymi. Postaraj się, aby biurko stało naprzeciwko drzwi, ale ustawione pod kątem.

Dodaj elementy Feng Shui

W feng shui wyróżnia się pięć elementów: drewno, ogień, ziemię, metal i wodę. Każdy z tych żywiołów najlepiej nadaje się do określonych obszarów Twojej przestrzeni. Używając klasycznego Feng shui bagua, istnieją trzy szczególne obszary, które muszą być odpowiednio zaadresowane, aby Twoje domowe biuro miało świetny projekt Feng-shui: obszar południowy, który dotyczy sławy i reputacji; obszar północny, który odnosi się do Twojej kariery i ścieżki w życiu; oraz obszar południowo-wschodni, który jest związany z dobrobytem i obfitością.

Obszar południowy jest świetny dla energii ognia. Ta forma energii może być dodana za pomocą świec, czerwonych i purpurowych odcieni oraz oświetlenia żarowego. Musisz być pewny, że unikniesz wszelkich elementów wodnych w tym obszarze. Obszar północny jest najlepszy dla energii wody. Obejmuje to niebieskie i czarne odcienie, lustra, akwaria i fontanny. Wreszcie, obszar południowo-wschodni będzie potrzebował energii drewna. Obejmuje ona zarówno odcienie brązu jak i zieleni, a także drewniane figurki i żywe rośliny. Najlepiej jest unikać energii ognia, takiej jak czerwienie i metale.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz