Post

Jak idealnie wybrane meble biurowe i aranżacja biura zwiększają produktywność pracowników?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W miejscu pracy każdy, najmniejszy nawet detal może decydować o zwiększeniu wydajności pracowników. Dzięki zastosowaniu funkcjonalnych mebli można przenieść produktywność zespołu na zupełnie nowy poziom. To dlatego prawie wszystkie nowoczesne firmy zapewniają przebudowę swoich starych i nudnych biur, wyposażając przestrzeń biurową w zupełnie nowe meble. W jaki sposób meble biurowe aranżacja całego biura wpływa na produktywność?

Nudne meble wpływają na naszą pracę

Meble biurowe, które są nudne, nie tylko powodują, że jesteśmy bardziej leniwi, ale dodatkowo wywołują rozdrażnienie i poirytowanie. Otoczeni nudnymi meblami, ludzie często tracą zainteresowanie pracą, a to w dużym stopniu wpływa na ich produktywność. Co więcej, jeśli ktoś nie potrafi prawidłowo pracować podczas tych krytycznych 7 do 8 godzin w biurze, najprawdopodobniej nie będzie produktywny również w domu.

Żywe kolory zwiększają entuzjazm

Wiele biur wybiera meble w jasnych kolorach. Wynika to z faktu, że intensywne, jasne kolory pomagają poprawić nasz nastrój. To dobry sposób na złagodzenie stresu, a co za tym idzie, także zwiększenie wydajności.

Porządek też jest ważn

Nie tylko wspaniałe meble, ale również uporządkowana przestrzeń doskonale wpływa na nasz nastrój. Zdezorganizowane biuro pozbawia pracowników entuzjazmu i zapału do pracy. Z drugiej strony, czyste i dobrze przystosowane biuro zapewnia im komfort. Mając w zasięgu ręki funkcjonalne meble mogą być oni bardziej produktywni w każdym zadaniu, które wykonują.

Wszystko na swoim miejscu

Dodatkową, ważną wskazówką dotyczącą organizacji przestrzeni biurowej jest znalezienie odpowiedniego miejsca dla wszystkich dokumentów, akcesoriów i materiałów biurowych oraz niezbędnego sprzętu. Jeżeli pracownicy określonych rzeczy potrzebują częściej, warto umieścić je w miejscu, w którym będą łatwo dostępne. Często pracownicy odkładają pracę, ponieważ muszą wstać i udać się do innego pomieszczenia, aby ukończyć zadanie np. skorzystać z drukarki. Trzymanie przedmiotów pod ręką nie tylko przyspiesza pracę, ale także zwiększa produktywność.

Podział biura na strefy

Podział przestrzeni biurowej na dwie różne strefy: pracy oraz wypoczynku i relaksu to doskonały pomysł w każdym biurze. Zapewnia równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, a jak wiadomo jest ona niezwykle ważna dla komfortu psychicznego pracowników.

Właściwie oświetlenie dzienne

Stopień, w jakim ekspozycja na światło dzienne wpływa na pracowników biurowych, jest niesamowity. Dlatego w istniejących już biurach oraz w projektowaniu przyszłych biur ogromny nacisk kładzie się na jak największy dostęp do światła słonecznego. Zamiast inwestować w najnowocześniejsze źródła światła sztucznego, warto postawić na duże okna i otwartą przestrzeń biurową.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz