Post

Jak odpowiednio oświetlić stanowisko pracy z komputerem?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Miejsce pracy przy komputerze musi być bardzo dobrze oświetlone. Praca przy komputerze musi być realizowana przy świetle podobnym do dziennego.

Krok 1 Praca przy komputerze to obecnie coraz częstsze zajęcie

Zarówno w firmie jak i w domu przed komputerem spędza się wiele czasu. Jednocześnie jednak wiele osób zapomina o tym, że trzeba sobie stworzyć tam dobre warunki i odpowiednie oświetlenie. Znaczenie dla naszego zdrowia będzie miało dobrze dobrane krzesło, biurko o odpowiedniej wysokości. Ale jeśli chcemy także dbać o wzrok to na pewno dopasowana lampa będzie bardzo ważnym elementem.

Krok 2 Jakie lampy wybrać

Mamy kilka ważnych zasad, które mogą nam obrazować jakie lampy powinny być w miejscu pracy przy komputerze. Światło musi padać z góry ale odległość nie powinna być mniejsza niż 30 cm. Dobrze będzie szukać takich lamp, które można montować na górnych półkach.

Abażur nie może przepuszczać światła. Jeśli wiązki są rozproszone będzie szybciej dochodziło do zmęczenia wzroku i zacznie się odbijać od monitora. Blisko komputera dobrze będzie montować lampkę ze zwykłą żarówką. Musimy pamiętać, że w otoczeniu świetlówek wzrok niszczy się szybciej.

Krok 3 Światło monitora wpływa mocno na wzrok

bezpieczne światło przy pracy na komputerze Dlatego jeśli pracujemy przy komputerze należy robić to przy włączonym świetle. Aby kontrast był nieco mniejszy między jasnym światłem monitora oraz oświetleniem ogólnym ciepłym będzie można oświetlać dodatkowo ścianę, która może się znajdować za biurkiem, na którym będzie stał komputer.

Nawet łagodna wiązka będzie tutaj dawała dobre efekty i może sprawić, że komfort widzenia w pomieszczeniu z komputerem będzie zdecydowanie lepszy. Jeśli kontrast kolorów jest mocny to może on sprawić, że nie będziemy mieli widzenia przedmiotów takiego jakie jest w rzeczywistości. Dlatego właśnie idealne dopasowanie wnętrz jest kwestią niezwykle ważną pod kątem zastosowanego oświetlenia. dzięki temu można być pewnym, ze w biurze uda się stworzyć takie warunki pracy, które bardzo dobrze się sprawdzą i będziemy mogli zadbać o swój wzrok.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz