Post

Jak sprawić, by miejsce pracy było bardziej życzliwe i opiekuńcze


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Ty się liczysz. I tak samo liczą się inni, którzy pracują w Twoim pobliżu. Dlatego tak ważne jest, aby uczynić miejsce pracy bardziej życzliwym i opiekuńczym.

Firmy, które promują szczere podejście do troski w biurze, znajdą trwałe korzyści w postaci pracowników dbających o swoje interesy:

  • talenty pozostaną zaangażowane
  • pracownicy będą bardziej zrelaksowani niż spięci w przyjemnej atmosferze
  • Stworzysz wspólne doświadczenie, które będziesz wspominać z sentymentem.

Trudno jest wprowadzić autentyczny altruizm do konkurencyjnego środowiska pracy, ale promowanie postawy, że "jeśli jeden osiągnie sukces, to wszyscy go osiągniemy" może prowadzić do zdrowej współpracy.

Stwórz najlepszą praktykę, która skupia się na dbałości.


Zdjęcie: AMQ, Humanscale & The Senator Group

Dlaczego troska i życzliwość mają znaczenie

Stres jest powszechnie znany w każdym miejscu pracy.

Dlaczego?

Siły zewnętrzne nieustannie walczą i sprawiają, że czujemy się, jakbyśmy płynęli pod prąd z rwącym nurtem: konkurenci próbują zdobyć udział w rynku, technologie się zmieniają, a nowe regulacje rządowe mogą wpływać na sposoby prowadzenia działalności.

Wewnątrz firmy kadra kierownicza, która pnie się po szczeblach kariery, może po cichu rywalizować o to samo stanowisko. Menedżerowie średniego szczebla, którzy są dobrzy w tym, co robią, mogą zdecydować się na zmianę firmy lub kariery.

Te zmienne wywołują stres, niepewność i mogą przerodzić się w podejrzliwość wśród pracowników.

Jak więc można przeciwdziałać negatywnym zjawiskom? Udzielając uznania tam, gdzie jest ono należne i otwierając kanały komunikacji.


Zdjęcie: OFS Lounge

Czego ludzie pragną, aby miejsce pracy było bardziej życzliwe i opiekuńcze?

Praca z celem jest istotnym elementem naszego dobrego samopoczucia. Jeśli wiemy, że nasza praca ma znaczenie dla klientów i że my mamy znaczenie dla firmy, wtedy widzimy, jak ważne jest to, kim jesteśmy i co robimy.

Lubimy uznanie za dobrze wykonaną pracę.

Prosty akt uznania dla innych i drobne akty życzliwości mają decydujące znaczenie dla uspokojenia i pozytywnej atmosfery w biurze.

Sprawdzone i udowodnione rezultaty uprzejmości

W dzisiejszych czasach nic nie jest sprawdzone, dopóki nie zostanie przetestowane, prawda?

To może być przesada, ale naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego, we współpracy z Uniwersytetem Madryckim w Hiszpanii, badali małe akty życzliwości w pracy. Zwerbowali 88 pracowników fabryki Coca-Coli w Madrycie do udziału w badaniu szczęścia przez miesiąc.

Pracownicy zostali podzieleni na osoby obdarowujące, obdarowywane i grupę kontrolną. Darczyńcom kazano wykonywać małe, ale zauważalne akty dobroci wobec współpracowników z grupy otrzymującej. Jedyne zastrzeżenie? Darczyńcy mieli wykonywać swoje dobre uczynki po cichu i nie chwalić się nimi.

Kto odniósł największą korzyść? Dający. Po dwóch miesiącach dawcy stwierdzili, że są bardziej zadowoleni ze swojego życia i pracy oraz że zgłaszają mniej objawów depresji.


Zdjęcie: National Marcelo

Zachęcaj do troski i życzliwości

Jak sprawić, by miejsce pracy było bardziej życzliwe i opiekuńcze? Jak dotrzeć do miejsca, w którym panuje troska i życzliwość?

Pomyśl o postawach i działaniach, które płyną organicznie i nie są wymuszone.

Liderzy w organizacji mogą upewnić się, że każdego dnia znajdą powód, aby komuś podziękować. Podziękowanie tworzy więź i pokazuje, że doceniamy wysiłki drugiej osoby.

Niektóre osoby będą miały trudności z byciem słownym, jeśli nie leży to w ich naturze, więc będą musiały być bardziej świadome. Bądź jednak cierpliwy i kontynuuj praktykę.

Dobrze jest znać swój zespół i jego preferencje.

Jeśli pracownik wpadnie na pomysł, który pomoże rozwiązać problem, okaż swoje uznanie filiżanką kawy z jego ulubionego sklepu.

Jeśli ludzie ciężko pracują, przynieś tacę z owocami lub coś innego specjalnego do sali konferencyjnej.

Zostaw wesołą kartkę z życzeniami przy stanowisku pracy kogoś, kto przyszedł wcześniej, został dłużej lub był pomocny dla klienta lub innego pracownika.

Właściciele firm i operatorzy potrzebują siebie nawzajem. Zasugeruj swojemu zespołowi, aby zostawił notatkę dla ekipy sprzątającej biuro. Jasne, że dostają wynagrodzenie, ale po godzinach pracują niemal anonimowo. Traktuj swoich innych sprzedawców z życzliwością, jak również. Twoja pozytywność może mieć trwały wpływ, a oni mogą zamienić się w źródła polecające.

Ponieważ często oddzielamy nasze życie osobiste od zawodowego, bycie życzliwym w pracy może pomóc komuś poradzić sobie z trudnościami w domu.

Stwórz pozytywne wnętrze

Kolejnym aktem dobroci jest zaplanowanie i zaprojektowanie zachęcającej przestrzeni biurowej. Pracownicy czują się docenieni, podobnie jak klienci, którzy do niego wchodzą.

Planowanie przestrzeni, używanie uspokajających i inspirujących kolorów oraz instalacja wysokiej jakości mebli przyczynia się do poprawy jakości życia w pracy, podobnie jak projektowanie wnętrz w domu. Jest to klucz do uczynienia miejsca pracy bardziej życzliwym i opiekuńczym.


Zdjęcie: National Alloy

Na nasze nastroje i nastawienie mają wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak kolory i światło. Wnętrze biura nie musi być jasne, ale powinno być dobrze oświetlone, z jak największą ilością naturalnego światła. Dla poszczególnych stanowisk pracy istnieją specjalne opcje oświetlenia, które pozwalają pracownikom wybrać ilość światła, która jest dla nich najbardziej komfortowa.

Sprzęt, który nie działa dobrze i wymaga ciągłych napraw, w subtelny sposób obniża oczekiwania. I odwrotnie, wprowadzenie modułowych stanowisk pracy z przyjemnymi dla oka kolorowymi panelami. Dodaj biurka z regulacją wysokości dla dodatkowego komfortu i wszechstronności.

Wybierz styl biura, który odzwierciedla markę firmy i jej osobowość. Może to być optymistyczny styl współczesny lub nowoczesny styl industrialny.

Myśl i działaj ergonomicznie. Używaj ochraniaczy na ekrany, aby ograniczyć odblaski od monitorów komputerowych. Zainwestuj w wysokiej jakości krzesła, które wspierają i poruszają się wraz z wagą i kształtem ciała. Zmniejsza to obciążenie kolan, dolnej części pleców i łokci.

Zachęcaj do ruchu, np. rozciągania się przy biurku i upewnij się, że pracownicy regularnie wstają, aby się przejść i poprawić krążenie krwi. Jest to również świetny środek odstresowujący.

Zaprojektuj zachęcające wejście i użyj mebli modułowych w poczekalni, aby pracownicy mogli połączyć elementy i odwiedzić się lub mieć osobistą przestrzeń w razie potrzeby.

Zdobądź sprawdzone informacje, aby uczynić miejsce pracy bardziej przyjaznym i troskliwym

Rozpocznij drogę do odświeżonego biura z pomocą 2010 Office Furniture. Zespół ma prawie 50 lat doświadczenia w pracy z najbardziej wyróżniających się korporacji w południowej Kalifornii, organizacji non-profit i udanych małych firm.

Skontaktuj się z nimi z pytaniami i wymaganiami projektowymi.

Przeczytaj także: Designing Your Office Space from Top-Down to Bottom-Up
Zdjęcie główne: Arcadia ContractResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers:AMQ, Arcadia Contract, Humanscale, National, OFS & The Senator GroupSprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz