Post

Jak stworzyć atrakcyjne biuro


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Nie ulega wątpliwości, że biuro jest wizytówką każdej firmy i to niezależnie od tego, czy jest przestrzenią typu open space, samodzielnym biurem czy gabinetem istniejącym w domu. Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka drobnych porad, które pomogą stworzyć wartościowe pod względem wizerunku wnętrza firmowe.

Zdecydowanie współczesne dekoratorstwo wnętrz już dawno przestało sprowadzać się jedynie do wyboru koloru farby na ścianach. Obecnie pełnymi garściami korzysta się z wielu różnorodnych technik i detali, które pomagają urozmaicić i zindywidualizować wnętrza zachowując jednocześnie ich funkcjonalny charakter.

Postaw na doskonały wizerunek

Biura, szczególnie takie, z których korzystają klienci oraz kontrahenci, to miejsca, które powinny być przygotowane perfekcyjnie zarówno pod względem wizerunkowym, jak i funkcjonalnym.

Dobrze zaprojektowane biuro jasno uwidoczni charakter firmy, a ponadto nadanie odpowiedniego charakteru pozwoli wywołać w osobach odwiedzających oczekiwane i określone wrażenia. Na przykład działalność przedsiębiorstwa związana z wiedzą i rzetelnością może być podkreślona przez klasyczny styl opierający się na masywnych i solidnych meblach  oraz dekoracjach uwydatniających profesjonalizm realizowanych zadań. Nowoczesne zawody związane z kreatywnością czy sztuką powinny raczej wybierać w nowoczesnym, lekkim designie eksponującym kreatywność i nieszablonowość spojrzenia.

Miejsca, takie jak sekretariat, biuro obsługi klienta czy poczekalnia to także niezwykle istotne z punktu wizerunku firmy pomieszczenia. Stanowią one często teren pierwszego kontaktu klienta i kontrahenta z przedsiębiorstwem. Warto pamiętać, że to one kreują pierwsze wrażenie, które z kolei  bezpośrednio przekłada się na wizerunek oraz firmową reputację. Dlatego też należy szczególną uwagę przykładać do wystroju tych pomieszczeń – stonowane i relaksujące barwy poczekalni, przyjazne detale w bok-u czy pełen profesjonalizm w sekretariacie to z pewnością elementy, które przyczynią się do właściwego odbioru firmy wśród osób trzecich.

Światło i przestrzeń w biurze

Te elementy są niezwykle ważne z punktu widzenia komfortu pracy. Odpowiednia przestrzeń w biurze zdecydowanie odstresowuje zarówno pracowników, jak i ewentualnych klientów. Z powodzeniem można ją uzyskać stosując lustra oraz fototapety, które wprowadzą do pomieszczenia wrażenie przestrzeni. Świetnie w tym celu sprawdzą się różnorodne  geometryczne wzory dające wrażenie głębi czy zdjęcie drapaczy chmur ujęte z lotu ptaka.

Równie ważnym elementem jest wykorzystanie światła w biurze. Z jednej strony warto starać się, aby  optymalnie wykorzystać światło naturalne – jest ono najzdrowsze dla ludzkich oczu i sprawia, że można przy nim efektywniej pracować. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w przestrzeni biurowej szkła jako materiału służącego do podziału większych powierzchni. Ciekawe rozwiązania dekoracyjne daje także połączenie szkła lub luster z oświetleniem ledowym. Generalnie każde biuro powinno charakteryzować się sztucznym jasnym światłem o barwie ciepłej – czyli najbardziej zbliżonej do widma światła naturalnego, które zagwarantuje najbardziej optymalne i przyjazne dla człowieka warunki do pracy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz