Post

Jak urządzić salon fryzjerski w stylu retro?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Chcesz urządzić swój salon fryzjerski w stylu retro? To świetny sposób na to, aby Twoje wnętrze wyróżniało się na tle innych, podobnych miejsc. Choć stylistykę retro można wykorzystać na wiele sposobów, to jedno, co zawsze się wyróżnia, to motywy nawiązujące do trendów wnętrzarskich sprzed kilkudziesięciu lat. Przeplatanie elementów z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i późniejszych daje poczucie podróży w czasie. Wnętrza retro nie muszą być ograniczone do jednego trendu czy okresu. Najlepszy efekt można osiągnąć łącząc różne elementy wystroju i splatając je ze sobą. Dziś mamy dla Was kilka fryzjerskich wskazówek i inspiracji w stylu retro.

Salon fryzjerski retro

Czym jest styl retro i co odróżnia go od innych trendów wnętrzarskich? Jest to między innymi wykorzystanie koloru. Kontrastowe, intensywne, nasycone barwy to częsta cecha. Kolejnym charakterystycznym elementem są geometryczne wzory, które często wykorzystywane są jako motywy roślinne. Wzory te można znaleźć na tapetach, tkaninach obiciowych, a także dodatkach takich jak poduszki, obrazy czy naczynia dekoracyjne. Warto mieć te trendy na uwadze, projektując ściany swojego salonu. Dodatki zawsze można dodać później. Drewniana podłoga lub jej imitacja będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy mieć wzorzyste ściany. Można też odwrócić proporcje i połączyć wzorzystą i jednolitą podłogę. Można ją ozdobić kolorowymi dodatkami, takimi jak np. obrazy lub plakaty z dawnych lat, które mogą posłużyć jako substytut.

Meble retro do salonu fryzjerskiego

Wystrój salonu zdominowany jest przez meble używane przez fryzjerów. To one, wraz z dodatkami, tworzą atmosferę i nadają wnętrzu niepowtarzalny styl. Możesz łączyć różne materiały, aby stworzyć klimat retro. Połączenie nowoczesnych mebli z meblami z epoki to świetny pomysł. Jest to rozwiązanie uniwersalne, proste i eleganckie. Takim połączeniem może być na przykład drewniana komoda z szufladami przywodząca na myśl PRL lub stół z charakterystycznymi strzelistymi nogami. Takie skarby mogą znajdować się na strychu u babci. Jeśli nie, zawsze możesz znaleźć coś na pchlim targu. Nie przesadzaj z akcentami retro. Zbyt duża ich ilość może stworzyć przytłaczający efekt. Pamiętaj, że meble do salonu fryzjerskiego muszą być praktyczne i wygodne. Nie warto wydawać pieniędzy na meble dobrej jakości. Po pierwsze, łatwo jest zobaczyć jakość mebli. Po drugie, wysokiej jakości meble fryzjerskie będą służyły przez długi czas. Do salonu w stylu retro, np. półokrągłe fotele to ukłon w stronę minionych dekad i modnych w epoce muszelek. Taki fotel to świetny element dekoracyjny. W ten trend dobrze wpisują się również minimalistyczne i proste formy, które nie wychodzą z mody. Te uniwersalne meble fryzjerskie są świetnym uzupełnieniem każdego stylu, retro czy nie. Można je również wykorzystać do przyszłej przemiany salonu fryzjerskiego.

Sprawdź również: Salon fryzjerski – jak go dobrze urządzić na małej przestrzeni?

salon fryzjerski w stylu retro

Styl retro w salonie fryzjerskim

Inną opcją są sprzęty, które zachowały swój oryginalny styl. Takie rozwiązania są szczególnie przydatne w salonach fryzjerskich, w których panuje atmosfera dawnych męskich salonów piękności, z silnym zapachem dymu cygarowego, wody kolońskiej i pianki do golenia.

Akcesoria retro

Jakie akcesoria polecilibyście do salonu fryzjerskiego w stylu retro? Na pewno kolorowe obrazy, metalowe i szkliwione ozdoby oraz naczynia, wzorzyste tkaniny i tkane dywaniki (zwłaszcza w poczekalni). Świetnym dodatkiem do każdej aranżacji jest roślina doniczkowa. Warto wybierać żywe rośliny. Jeśli nie masz czasu lub obawiasz się o nie dbać, dobrze sprawdzą się sztuczne. Muszą być one jednak dobrej jakości i wyglądać tak jak prawdziwe. Istnieje również trend retro w kwiatach. Popularne kilkanaście lat temu bluszcze, czyli monstery, wracają teraz do mody. Zielone liście świetnie wyglądają z wystrojem w stylu retro. Rośliny są świetną dekoracją, szczególnie w poczekalni fryzjerskiej. Donice mogą być zarówno wiszące, jak i stojące i stanowią świetne uzupełnienie.

Jak urządzić przestrzeń życiową w sposób stylowy, praktyczny i wygodny?

Czy wiesz już, jak urządzić salon fryzjerski w stylu retro. Nie przesadzaj z dodawaniem zbyt wielu akcesoriów. Możesz mieszać i łączyć stare z nowym. Zarówno Ty, jak i Twoi klienci będziecie zachwyceni efektem. Wnętrza retro powinny być ciepłe, przyjazne i radosne, aby każdy czuł się mile widziany i chciał do nich wracać. Dekorowanie salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotne. Nie powinieneś iść na kompromis w kwestii jakości. Fryzjerstwo retro wymaga projektu, który łączy elementy nowoczesne i stare. Sukces odniesiesz, jeśli masz talent artystyczny, który posiada większość fryzjerów. Zadbaj o to, aby wyposażenie Twojego salonu było wysokiej jakości. Fryzomania to hurtownia internetowa, która sprzedaje meble fryzjerskie renomowanych producentów z Włoch i Polski. Fryzomania oferuje fryzjerom atrakcyjne rabaty i zindywidualizowane oferty. Zespół obsługi klienta stworzy dla Ciebie indywidualną ofertę i doradzi w wyborze najlepszego sprzętu.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz