Post

Jak zaprojektować układ otwartego biura?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Sprzyjające środowisko pracy odgrywa istotną rolę w utrzymaniu morale wysoki, zwiększenie wydajności i optymalizacji przepływu pracy. To bezpośrednio wpływa na satysfakcję z pracy, a ostatecznie dolnej linii organizacji.

Tworzenie miejsca pracy, które inspiruje do współpracy, to nie tylko kwestia wspierania pozytywnych relacji, ale także estetyki i udogodnień oraz tego, jak przestrzeń jest zaprojektowana, aby usprawnić przepływ pracy w firmie.

Istnieją różne rodzaje układów biurowych, ale jednym z najbardziej atrakcyjnych dla współczesnych firm jest biuro na planie otwartym.

Co to jest otwarty układ biura?

Otwarty plan odnosi się do architektonicznego i wewnętrznego projektu, który skupia się bardziej na dużych, otwartych przestrzeniach, a mniej na małych, zamkniętych obszarach, takich jak boksy i prywatne biura. Jest on uważany za bardziej ekonomiczny, elastyczny i skuteczny w usprawnianiu komunikacji i dzieleniu się pomysłami pomiędzy zespołami o wysokim stopniu współpracy. Omówmy nieco szerzej korzyści płynące z otwartego układu biura.

Lepsza komunikacja

Otwarty układ biura jest prawdopodobnie bardziej towarzyski niż jakakolwiek inna alternatywa. Bez barier członkowie zespołu mogą z łatwością zwracać się do siebie w celu omówienia spraw - zarówno biznesowych, jak i niebiznesowych - bez konieczności umawiania się na spotkanie.

Efektywność kosztowa

Biuro na planie otwartym jest również bardziej opłacalne, ponieważ nie trzeba budować ścianek działowych ani kupować pojedynczych stołów. Ponadto, przy braku barier, potrzeba mniej systemów oświetlenia i HVAC, ponieważ łatwiej jest przeniknąć naturalne światło i przepuścić powietrze. Ogólnie rzecz biorąc, może to pomóc firmom zmniejszyć koszty budowy, mediów, mebli itp.

Elastyczność

Przestrzeń o otwartym planie oferuje najlepszą elastyczność, umożliwiając dostosowanie do różnych układów. Ponadto, dzięki biurkom, które można łatwo przekonfigurować, aby pomieścić więcej osób, taki układ może wspierać rozwój firmy bez konieczności ponoszenia większych wydatków na meble.

 

Jak zaprojektować otwarte biuro?

Kluczem do udanego projektu otwartego biura jest równowaga między otwartością a prywatnością. Jeśli zakładasz lub przeprojektowujesz swoje biuro, musisz dokładnie zaplanować, w jaki sposób możesz przyjąć otwarty układ biura.

 

Oceń wymagania dotyczące przestrzeni roboczej

Pierwszym krokiem w układaniu planu otwartego biura jest zrozumienie, jakiego rodzaju środowiska pracy potrzebują członkowie Twojego zespołu, aby być produktywnymi - lub w tym przypadku, czy będą się dobrze rozwijać w otwartej, wspólnej przestrzeni.

Badania nad otwartymi przestrzeniami biurowymi pokazują, że kontrola hałasu, prywatność i kwestie techniczne należą do najważniejszych problemów. Projektując układ otwartego biura, musisz określić, w jaki sposób rozwiążesz te problemy.

 

Zaplanuj układ otwartego biura

Po zidentyfikowaniu wymagań dotyczących przestrzeni roboczej, jesteś gotowy do zbadania opcji projektowych z układem otwartego biura. Możesz zacząć od naszkicowania istniejącego planu piętra, określając obszary, które należy zachować, gniazdka elektryczne, które należy zachować na miejscu, oraz ściany działowe i zamknięte przestrzenie, które należy zlikwidować.

Jeśli chcesz obniżyć koszty budowy, chciałbyś pracować swój projekt wokół istniejącego układu, jak to możliwe - przenieść stacje robocze i sprzęt, taki jak drukarki, internet, WiFi i serwery w pobliżu istniejących gniazd zasilania i danych.

 

Przemyśl swoje meble

Jednym z podstawowych elementów tworzących układ otwartego biura są ergonomiczne meble. Są to produkty zaprojektowane z myślą o wygodzie, funkcjonalności, trwałości i ruchu. W związku z tym warto pozbyć się wszelkich starych i niskiej jakości mebli, które powodują u pracowników bóle pleców, migreny i zmęczenie oczu.

Zamiast tego zainwestuj w ergonomiczne meble, zaczynając od krzeseł, które posiadają podłokietniki, obrotowe, podparcie lędźwiowe i wyściełane materiały. Powinny być również regulowane na wysokość, szerokość i głębokość. Ta strona ECD Pursue Series Task Chair to genialne połączenie designu i funkcji. Jest to jedno z wielu ergonomicznych krzeseł, które znajdziesz w Arenson Meble biurowe.

 

Priorytetowo traktuj kontrolę hałasu

Rozwiązanie problemu rozpraszania hałasu to zadanie pierwsze w każdym otwartym układzie biurowym i może być tak proste, jak umieszczenie dywanów, wykładzin dywanowych na podłodze lub dodanie zasłon. Wszystkie te elementy mogą pomóc w absorpcji i kontroli dźwięku, aby zmniejszyć echo i pogłos. Nie zaszkodzi również dodać kilka zamkniętych przestrzeni, aby dać pracownikom skupionym na szczegółach cichsze miejsce, w którym mogą wykonywać skomplikowane zadania.

 

Rozwiąż problemy związane z prywatnością i bezpieczeństwem

Prywatność i bezpieczeństwo to kolejne wyzwania w otwartym układzie biura. Podczas planowania projektu warto pomyśleć o dodaniu zamykanych szuflad w biurkach lub zainstalowaniu szafek w częściach wspólnych. Jeśli chodzi o prywatność związaną z pracą, czasami wystarczy tylko strategiczne ustawienie biurka i ekranu lub dodanie przenośne ekrany chroniące prywatność aby ochronić je przed ciekawskimi spojrzeniami. Są one szczególnie istotne dla pracowników, którzy mają do czynienia z poufnymi danymi, takimi jak zasoby ludzkie i księgowość.

Problemy z prywatnością można również rozwiązać za pomocą praktycznych rozwiązań, takich jak umieszczenie wysokich szafki do przechowywania które mogą służyć jako ścianki działowe.

 

Uwzględnij przestrzenie wspólnego użytku

Biorąc pod uwagę potrzeby pracowników, zdasz sobie sprawę, że istnieje wiele przestrzeni, których będą potrzebować - różne środowiska wspólnego użytkowania, aby zapewnić elastyczność, współpracę i optymalną wydajność. Pomyśl o salach konferencyjnych, pokojach wypoczynkowych, kuchniach i jadalniach, strefach wypoczynkowych, a jeśli przestrzeń i kultura korporacyjna na to pozwala, o strefach gier.

 

Czy układ otwartego biura jest dla Ciebie?

Teraz, gdy wiesz już, jak zaprojektować otwarty plan piętra biurowego, kolejne pytanie brzmi: czy jest on odpowiedni dla Twoich pracowników i Twojej firmy?

Otwarte środowisko biurowe jest atrakcyjną opcją dla małych i szybko rozwijających się organizacji. Jeśli uważasz, że jest to rozwiązanie dla Ciebie, firma Arenson Office Furniture oferuje szeroką gamę rozwiązań meblowych dostosowanych do potrzeb klienta, które pomogą Ci rozpocząć pracę.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz