Post

Lampy biurowe - poradnik dla wybierających


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Lampy biurowe - poradnik dla wybierającychObecnie, jeśli chodzi o oświetlenie biurowe, mamy do wyboru naprawdę bardzo wiele różnorakich propozycji. Najczęściej jednak decydujemy się na oświetlenie, które będzie w stanie bardzo dobrze zorganizować przestrzeń nasze pracy.  Wygląd lampy też ma znaczenie i powinien współgrać z biurkiem i resztą wyposażenia. Poza samym światłem bardzo ważne są także gabaryty lamp. Zbyt mała lampa postawiona na dużym biurku, zniknie i całość nie będzie się dobrze prezentowała. W takich przypadkach niestety może okazać się, że lampa zamiast być dobrym źródłem światła, stanie się raczej bibelotem bez większej wartości. Źle będzie również, gdy okaże się, że lampa jest zbyt duża dla danego biurka. Tak naprawdę może całkowicie zdominować przestrzeń do pracy i wyglądać jak luksusowy, niepotrzebny dodatek.

Trzeba także pamiętać o tym, że źródło światła musi spełniać swoje zadanie pod kątem funkcjonalności. W gabinecie, który ma formę reprezentacyjną, wystarczy, gdy lampa będzie dobrze wyglądała. Jeśli światło będzie umiarkowane to można oczekiwać, że już dobrze wypełni swoje zadanie. Taka prosta forma wystarczy jedynie do miejsca, w którym przyjmuje się interesantów, ale raczej nie pracuje. Natomiast do gabinetu, który jednocześnie ma się także stać miejscem pracy, trzeba przygotować przede wszystkim lampę funkcjonalną, a nie estetyczną. Lampa taka musi posiadać możliwość zmiany kąta nachylenia światła. Poza tym powinna dawać tego światła odpowiednią ilość. Nie można bowiem zapominać o tym, że mamy przy takiej lampie pracować. Trzeba także zastanowić się nad tym, jakie klosze do danej lampy będą zastosowane, ponieważ ten element także powinien być dobrze dopasowany i dostosowany do konkretnych potrzeb użytkowników.

W każdym biurze oświetlenie będzie bardzo ważnym elementem. Jeśli światło będzie dobrze dobrane można oczekiwać, że nasz wzrok lepiej sobie z nim poradzi. W związku z tym warto się starać o to, by lampy wybierać z największą starannością. Można je dopasować również do stylu aranżacji danego wnętrza. Najważniejsze akcesoria świetlne to w tym wypadku lampki stołowe. Liczy się zarówno ich wygląd jak i to, jakie światło będą w stanie emitować.

W biurze w ciągu dnia najlepiej wykorzystywać w maksymalny sposób światło dzienne. Promienie słońca będą zawsze najlepsze dla naszego organizmu. Oświetlenie sztuczne ma być dodatkiem, gdy już nie będziemy w stanie funkcjonować jedynie w oparciu o naturalne światło. Trzeba pamiętać, że światło jaskrawe jest dla oczu męczące i lepiej go unikać. Obecnie modne jest oświetlenie LED - wydajne, trwałe i energooszczędne. Jego światło różni się nieco od światła dziennego. Nie zawsze więc będzie się nadawało do stosowania w biurze, ponieważ może mieć różny wpływ na nasz wzrok. Najlepszym wyborem jest tradycyjna żarówka, która może jest najmniej ekonomiczna, ale  najlepsza dla naszych oczu.

biurko z lampą biurową

Istotną częścią oświetlenia biurowego będzie lampka biurkowa. Obecnie popularność zyskują takie lampki, które umożliwiają regulację wysokości czy kąta padania światła. Są to lampki stosunkowo tanie oraz łatwo dostępne. Znaleźć je można w każdym sklepie z oświetleniem. Jeśli chodzi o kształty czy rozmiary, to ich wybór jest naprawdę szeroki. Do eleganckich gabinetów często wprowadza się lampy, które są stylizowane na stare lampy bankierskie, o szerokim kloszu. Musimy pamiętać, że dobrze przygotowane oświetlenie to po prostu element konieczny w każdym biurze. Przyjemne światło nie będzie męczyło wzorku i sprawi, że praca stanie się przyjemniejsza.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz