Post

Oświetlenie biura


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Oświetlenie biuraW biurze wielu z nas będzie spędzać więcej niż osiem godzin dziennie. Dlatego odpowiednie wyposażenie i aranżacja takiego wnętrza jest bardzo ważna. Wśród istotnych elementów wyposażenia znajduje się między innymi oświetlenie, które jest dla naszego zdrowia bardzo ważne. W związku z tym warto o ten element szczególnie dbać. Warto, żeby w biurze było jak najwięcej światła dziennego. Światło dzienne ma najkorzystniejszy wpływ na organizm i nasz wzrok. Jednocześnie będzie się w takim świetle lepiej pracować. Jednak dużo częściej wykorzystujemy niestety światło sztuczne.

W miejscu pracy warto sobie przygotować oświetlenie główne oraz dodatkowo oświetlenie miejscowe. Główne oświetlenie powinno być przygotowane tak, żeby oświetlało całe pomieszczenie. Tutaj można przygotować liniowo świetlówki albo też oprawy rastrowe na sufit. Oświetlenie miejscowe powinno mieć formę lekkiej lampki, o długim ramieniu, którym można odpowiednio kierować, tak by światło znalazło się tam, gdzie będzie potrzebne do komfortowej pracy. Taka lampka powinna się znaleźć z boku pracującej osoby, by jej nie raziła w oczy.

biuro

W pomieszczeniach biurowych światło sztuczne pracuje nawet 10 godzin, dlatego należy tam stosować rozwiązania, które są energooszczędne. Jeśli chodzi o temperaturę to powinna być większa niż 3300 Kelwinów. Ważnym elementem jest także to, jak światło będzie w stanie oddawać barwy. Oczywiście chodzi o to, by kolory w czasie pracy wyglądały jak najbardziej naturalnie. Jeśli chodzi o natężenie światła to powinno być na poziomie 200 lux w biurze. Jeśli jednak stale pracuje się w takim biurze przy komputerze, należy się postarać o oświetlenie na poziomie 500 lux. Jeśli w takich pomieszczeniach przyjmuje się klientów to powinno się także zwrócić uwagę na ich estetykę. Dlatego warto przygotować dodatkowe ozdobne oświetlenie: boczne, oświetlenie wnęk i podświetlenie tych elementów, które mają w biurze rolę dekoracyjną.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz