Post

Powody, dla których warto odświeżyć i ulepszyć układ biura


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Kroki do poprawy aranżacji biura

Potrzeba podniesienia morale w biurze i poprawy komunikacji wewnątrz lub między działami to jedne z powodów, dla których warto odświeżyć istniejącą przestrzeń roboczą i poprawić układ biura. Dzisiejsze meble modułowe oferują łatwe do wdrożenia rozwiązania.

Niech świeci słońce

Popraw aranżację biura, podnosząc ogólne morale dzięki większej ilości naturalnego światła. Południowa Kalifornia jest skąpana w słońcu przez cały rok, ale pracownicy biurowi, których biurka są odsunięte od okien, nie czerpią z tego korzyści. W badaniu opublikowanym w 2014 r. w czasopiśmie Journal of Clinical Sleep Medicine stwierdzono, że pracownicy mający dostęp do dużej ilości naturalnego światła byli bardziej czujni i wydajni w ciągu dnia, a w nocy spali spokojniej. Inne badanie opublikowane w Harvard Business Review wykazało, że naturalne światło w biurach jest bardziej pożądane niż znajdujące się na miejscu centra fitness, a nawet takie udogodnienia jak możliwość przyprowadzania psa do pracy. Upewnij się, że biurka i miejsca pracy znajdują się w odległości do 25 stóp od okien. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zainstaluj lampy doświetlające i większe okna.

Zamień prywatne boksy na stanowiska do pracy grupowej

Zmiany w miejscu pracy często ewoluują. Chociaż misja firmy może pozostać niezmieniona, nowi klienci lub nowe linie produktów mogą być powodem do poprawy układu biura i usprawnienia komunikacji między pracownikami. Nowo zatrudnione osoby i pracownicy z różnych pokoleń mogą mieć różne oczekiwania dotyczące tego, co uważają za wygodne środowisko biurowe. Warto zastanowić się, czy obecny układ biura pozwala członkom różnych działów komunikować się tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Biura z wieloma działami mogą wymagać boksów w niektórych obszarach, aby ułatwić pracę, np. w przypadku zespołu sprzedaży, który musi być pod telefonem. W przypadku działu finansowego lub zespołu produkcyjnego najlepiej sprawdzą się ławki na planie otwartym, umożliwiające wymianę pomysłów i informacji.

Ścianki modułowe zapewniają prywatność i przejrzystość

Stwórz elastyczną salę konferencyjną. Gdy potrzebne są prywatne rozmowy lub dyskusje grupowe, zainstaluj przezroczyste ścianki architektoniczne, aby stworzyć granice w otwartej atmosferze. Wyposaż to miejsce w bezprzewodową drukarkę i płaski monitor.

Stwórz otwartą strefę przerw

Wielu pracowników ceni sobie relacje w miejscu pracy. Zapewnij otwartą strefę przerw z fotelami wypoczynkowymi, które są wyraźnie stylizowane na indywidualne, prywatne miejsca oraz innymi meblami wypoczynkowymi, które można łatwo skonfigurować dla małej grupy.

Sposób myślenia, aby poprawić aranżację biura

Odświeżenie istniejącej przestrzeni biurowej wymaga odrobiny wyobraźni i wiedzy na temat dostępnych mebli i akcesoriów.

Źródło obrazu: Groupe Lacasse


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz