Post

Projektowanie układu biura dla maksymalnej produktywności


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W Twoim biurze może znajdować się wiele biurek, krzeseł i komputerów, ale, jak zapewne się zgodzisz, nie oznacza to, że układ i plan piętra zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jak największej produktywności.

Produktywny układ biura, który pomaga każdemu wykonać swoją pracę, nie jest czymś, co można po prostu kupić w sklepie z artykułami biurowymi, takim jak Staples czy Office Max. Dobrze zaplanowana przestrzeń biurowa nie jest towarem - jest unikalna dla Twojego środowiska pracy i tego, co chcesz osiągnąć.

Zanim przyjrzymy się elementom, które tworzą korzystne miejsce do pracy, zastanów się, dlaczego chcesz zaplanować układ biura.

Oto prosta podpowiedź.

 • Pytanie: Kto przychodzi do pracy każdego dnia?
 • Odpowiedź: Ludzie.

Celem aranżacji Twojego biura jest wspieranie ludzi, aby mogli funkcjonować na swoim optymalnym poziomie.


Zdjęcie: OFS Staks Workstations

Mówienie o układzie biura i wyposażeniu, które pomoże nam wydajnie pracować wydaje się być starą szkołą. Większość rozmów skupia się na cyfrowych, inteligentnych narzędziach i Internecie Rzeczy.

Biura stały się tak oczywiste, że zapomnieliśmy, iż stanowiska pracy, ścianki działowe, a nawet pomieszczenie na przerwy mają za zadanie wspierać ludzi i wyniki, które starają się osiągnąć.

Co zatem musi się zmienić, aby biuro stało się czymś więcej niż tylko funkcjonalną przestrzenią? Zanim przejdziemy do rozwiązań, najpierw zapoznajmy się z tym, czym jest układ biura.

Definiowanie układu biura

Pisanie przez Rivier University zauważyć znaczenie podjęcia holistyczne podejście do projektowania środowiska pracy. Większość układów będzie brać pod uwagę tylko to, jak meble i sprzęt taki jak drukarki i kopiarki są rozmieszczone.

Tutaj jest coś jeszcze, co musisz uwzględnić: przestrzeń.

Odpowiednia przestrzeń dla pracowników do pracy i robienia przerw może zmniejszyć stres i pomóc im się skupić.


Zdjęcie: Nevins Leaf Living Walls

Zadbaj o atrakcyjność biura. Estetyka odgrywa kluczową rolę w tym, jak przyjemne jest środowisko pracy dla pracowników. Używaj uspokajających kolorów i wpuszczaj do środka jak najwięcej naturalnego światła. Rośliny w pomieszczeniach są atrakcyjne, mogą odświeżyć powietrze i jak udowodniono, podnoszą morale.

Rodzaje układów biurowych

Planowanie i projektowanie przestrzeni roboczej w biurze będzie zależeć od rodzaju pracy, jaką trzeba wykonać i fizycznych ograniczeń przestrzeni. Oto trzy główne typy biur:

 • Biura z otwartym planem
 • Biura z prywatnymi pokojami
 • Hybrydowe układy biurowe


Zdjęcie: OFS Range Open-Plan Benching

Biuro na planie otwartym sprawdza się w szybko rozwijających się organizacjach, w których grupy muszą ściśle współpracować. Koncepcja ta zyskała popularność wśród początkujących firm technologicznych. Ten układ jest postrzegany jako przyjazny dla budżetu, ponieważ nie ma ścian lub jest ich niewiele i trzeba je rekonfigurować w miarę zmieniających się potrzeb.

Biura z prywatnymi pokojami przynoszą korzyści firmom, w których osoby takie jak adwokaci i pracownicy służby zdrowia odbywają poufne spotkania z klientami osobiście lub przez telefon. Ten plan jest związany z hierarchicznymi firmami, w których prezes jest znany z posiadania dużego, stereotypowego prywatnego biura.

Hybrydowe układy biurowe mają zarówno otwartą przestrzeń podłogową, jak i obszary, które są podzielone. Większość otwartej przestrzeni jest podzielona przez modułowe boksy lub stanowiska pracy, które są zgrupowane razem. Taki układ jest popularny w firmach takich jak call center czy banki, gdzie potrzebna jest pewna doza prywatności.


Zdjęcie: Trendway Volo Walls

3 podstawowe wskazówki dotyczące projektowania wydajnego biura

Jeśli zastanawiasz się, jak zaplanować nowy układ biura, pamiętaj o poniższych zasadach.

 • Komunikacja jest kluczem

Stwórz układ biura, który będzie dobrze funkcjonował poprzez zrozumienie, jak wiele komunikacji między pracownikami musi mieć miejsce i jak często działy muszą ze sobą współpracować.

Kto zajmuje się komunikacją? Czy kierownik projektu zajmuje się zadaniami od różnych zespołów? Jeśli tak, to ta osoba lub mały zespół może znajdować się w centralnym miejscu i pełnić rolę węzła komunikacyjnego.

Czy menedżerowie z różnych działów często wymieniają się informacjami osobiście?

Stwórz centralne miejsce, w którym będą mogli się spotykać bez przeszkadzania innym w wykonywaniu ich pracy.

 • Przerwy są niezbędne

Ludzie muszą oderwać się od swoich codziennych zadań i odetchnąć. W otwartym biurze pracownicy nadal potrzebują spokojnych miejsc, w których mogą pomyśleć, wykonać prywatną pracę lub odebrać telefon.


Zdjęcie: OFS Coact Modular Lounge

Wyznacz miejsca przerw, które mogą być tymczasowymi strefami wolnymi od pracy.

 • Zachowaj otwarte przestrzenie

Nie gromadź i nie upychaj ludzi razem. Zapewnij przestrzeń pomiędzy stanowiskami pracy, aby pracownicy nie czuli się ciasno. To tak jak z białą przestrzenią na stronie.

Jeśli zobaczysz drukowaną stronę lub witrynę internetową, która jest przepełniona słowami, Twoje oczy będą się świecić i nie będziesz chciał czytać dalej. Biała przestrzeń jest zachęcająca i pozwala czytelnikowi na przeglądanie tekstu. Otwarte przestrzenie wewnątrz biura są również zachęcające i przyjazne.

Zatłoczone przestrzenie działają na niekorzyść, nawet w otwartych biurach. Ludzie blokują się wzajemnie, zamiast współpracować. Architekci i dekoratorzy wnętrz nie poprowadzą Cię przez proces aranżacji, więc sam musisz dostosować swoją przestrzeń.

Brak przestrzeni osobistej jest największym zagrożeniem dla produktywnego biura, według publikacji Dezeen.com poświęconej projektowaniu, opisanej w artykule "Open-plan office design is preventing workers from concentrating, study finds".

Dobrze zaprojektowana przestrzeń biurowa zapewnia pracownikom wystarczająco dużo prywatności, aby mogli skupić się na stojących przed nimi wyzwaniach, a także umożliwia współpracę.

Takie podejście do planowania przestrzeni oparte na zasadzie "daj i bierz" to Strategia Planowania Przestrzeni 2010.

 • Poproś pracowników o opinię

Zaangażuj pracowników, prosząc ich o opinię na temat tego, co dobrze sprawdza się w ich osobistej przestrzeni roboczej. Uzyskaj informacje zwrotne dotyczące ich osobistych doświadczeń na temat tego, co działa dobrze i jakie ulepszenia można wprowadzić.

Jeśli nie chcesz zmieniać układu, ale go ulepszyć, sprawdź, z jakimi typowymi problemami boryka się Twoje biuro.

Problemy z układem biura do skorygowania

Czy rozpoznajesz poniższą listę wyzwań w swoim biurze?

 • Rozpraszający hałas
 • Brak przestrzeni osobistej
 • Zwiększone ryzyko złapania przeziębienia, choroby
 • Regularne przerwy w pracy
 • Zmniejszona satysfakcja z pracy i większe ryzyko rotacji talentów

Krytycy obwiniają otwarte biura. Jednak biura o grubych cementowych ścianach mogą tworzyć mentalność bunkra i sprawiać, że ludzie czują się odizolowani i pominięci.

Przestrzeń biurowa sama w sobie jest neutralna. To sposób, w jaki zaplanujesz jej układ, ma wpływ na pracowników. Jak zauważono w artykule na stronie internetowej Society of Human Resource Managers (SHRM), zarówno introwertycy, jak i ekstrawertycy mogą funkcjonować w otwartym planie biurowym.

Najbardziej satysfakcjonujący dla pracowników układ biura to taki, w którym ludzie mają wybór co do tego, gdzie i jak wykonują swoją pracę. Efektywny plan biurowy może zawierać różnorodne przestrzenie prywatne i otwarte.

Strategie radzenia sobie z problemami związanymi z aranżacją biura

Uczyń biuro tak atrakcyjnym i produktywnym, jak to tylko możliwe, równoważąc potrzebę prywatności z potrzebą współpracy.

Jest to trudne, ponieważ istnieją aranżacje siedzeń, które są komunalne, takie jak ławki w otwartym planie. Ławy do pracy na planie otwartym to długa powierzchnia robocza. Rozwiązania biurkowe, takie jak ODS Artiv Open Plan Benching, mogą być wyposażone w atrakcyjne ekrany zapewniające prywatność, aby stworzyć osobistą przestrzeń roboczą.

Gdy pracownicy w sytuacji otwartego planu potrzebują dodatkowej prywatności, pozwól im korzystać z biur tych, którzy są na urlopie lub urlopie rodzinnym.

Zmniejsz hałas w otwartym układzie ławek, instalując między miejscami do siedzenia ścianki działowe przypominające boksy lub regały z roślinami i tkaninami. Wykorzystaj wiele roślin w pomieszczeniach, aby wprowadzić naturę do wnętrza. Niektóre rośliny pochłaniają fale dźwiękowe i odświeżają powietrze.

Zainstaluj ścianki architektoniczne lub poduszki na boksy, aby stworzyć salę konferencyjną lub wyznaczoną strefę rozmów z dala od stanowisk pracy. Wnętrza mogą być wyposażone w białe tablice i projektory, aby zmaksymalizować interakcję.

Stwórz małą bibliotekę lub pokój zabaw jako miejsce przerw w pracy.

Jeśli ktoś jest przeziębiony, ale czuje się na tyle dobrze, by przyjść do pracy, pozwól mu pracować w miejscu oddalonym od innych pracowników.

Opracuj protokół dla pracowników, aby informowali innych, kiedy nie można im przeszkadzać i potrzebują więcej czasu, aby skupić się na projekcie.

Układ biura zaprojektowany z myślą o jak największej produktywności będzie wykraczał poza rozmieszczenie stanowisk pracy i sprzętu. Inne elementy, takie jak oświetlenie, utrzymują ludzi w stanie czujności i produktywności.


Zdjęcie: Humanscale Vessel Lighting

Projekt oświetlenia w aranżacji biura

Światło naturalne jest najważniejszym systemem oświetleniowym wpływającym na wydajność pracy w biurze. Otwarte projekty biurowe pozwalają na przepływ jak największej ilości naturalnego światła przez przestrzeń.

Czy projekt Twojego biura pozwala pracownikom dzielić się światłem? Biurka powinny znajdować się w odległości nie większej niż 25 metrów od okien. Jeśli to możliwe, zainstaluj lampy solarne lub świetliki biurowe.

Utrzymuj sztuczne światło na takim poziomie, aby było wystarczająco jasne i nie powodowało oślepiania. Oferuj osłony na ekrany, aby chronić oczy osób, które spędzają długie godziny przy laptopach lub komputerach stacjonarnych.

Na poszczególnych stanowiskach pracy należy zainstalować sterowniki oświetlenia lub rozwiązania oświetlenia zadaniowego, aby pracownicy mogli korzystać z takiej ilości światła, jaka jest dla nich najbardziej odpowiednia.


Zdjęcie: Humanscale Element 790, Horizon 2.0 & Infinity Lighting

Zaplanuj wykorzystanie wysokiej jakości stacji roboczych i ergonomicznych krzeseł

Stanowisko pracy to nie tylko stanowisko pracy. Kierownik będzie potrzebował boksu mieszczącego dwie lub trzy osoby, aby odbyć więcej osobistych spotkań, niż programista lub grafik, który potrzebuje dłuższego czasu w samotności.

Najlepsze rozwiązania biurkowe są modułowe i zaprojektowane tak, aby ludzie mogli dobrze współpracować.

Biurko Desk Makers Teamworx Open Plan Desking może pomieścić kilka osób, nie sprawiając, że czują się one zatłoczone.


Zdjęcie: DeskMakers TeamWorx Open-Plan Benching

Korzystaj z rozwiązań w postaci ławek, które wyznaczają osobiste strefy pracy, takich jak ODS Lift Table Height Adjustable Workstation. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wspólnych stanowisk pracy, ponieważ każdy pracownik może dostosować powierzchnię do wygodnej wysokości.


Zdjęcie: ODS (Office Design Studio) Podnoszone stoły z regulacją wysokości.

Ergonomiczne meble to nie tylko chwilowa moda. Dobrej jakości krzesła promują dobrą postawę i wspierają naturalne ruchy ciała. Podłokietniki wspierają ramiona i górną część pleców, podczas gdy oparcie krzesła powinno uzupełniać naturalne krzywizny ciała i zapewniać podparcie lędźwi.

Pracownicy zachowują wygodę i zmniejszają ryzyko nadwyrężenia mięśni dolnej części pleców, łokci i kolan.

Wyreguluj wysokość krzesła tak, aby stopy pracownika spoczywały płasko na podłodze i aby mógł on patrzeć na ekran komputera bez konieczności pochylania głowy do przodu i pochylania się.

Planowanie, jakich produktów użyć i gdzie je umieścić, pozwala w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń.


Zdjęcie: OFS Obeya Architectural Structures

Zdobądź potrzebną wiedzę specjalistyczną

Strategia Planowania Przestrzeni 2010 może pokazać Ci, jak dostosować stanowiska pracy i miejsca przerw, aby przestrzenie były dobrze zdefiniowane i ułożone w logiczny sposób.

Spraw, aby biuro pracowało dla całej osoby. Maksymalizacja produktywności nie oznacza tylko wypełniania listy rzeczy do zrobienia. Jest to raczej strategiczny proces dostarczania rozwiązań dla klientów.

Inwestuj w ludzi, projektując układ, który wspiera ich zestaw umiejętności, a poprawisz ogólne środowisko pracy.

Skorzystaj z pomocy 2010 Office Furniture w zakresie planowania przestrzeni. Zadzwoń lub prześlij swoje pytania.

Nasz zespół ma ponad 45 lat doświadczenia w obsłudze korporacji, uniwersytetów i małych firm w Los Angeles, Orange County i Inland Empire.

Czytaj także: Wybór najlepszych stanowisk pracy z ławkami lub biurkami w Los
AngelesZdjęcie
główne
by: OFSResources
& Special Thanks to: Rivier University, Dezeen, SHRM & Respective Product Manufacturers: OFS, DeskMakers, Humanscale, Nevins, ODS & Trendway


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz