Post

Projektowanie zdrowego biura


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Zaprojektowanie zdrowego biura jest ważne w tworzeniu środowiska, w którym morale są wysokie, a ludzie wydajni. Pracownicy są zmotywowani do pracy w zespole i skupieni na swoich zadaniach, a nie na tym, jak radzić sobie z bólem i cierpieniem.

Ale co to jest zdrowe środowisko biurowe i jak osiągnąć miejsce, w którym ludzie czują się komfortowo i są wydajni?

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, jak siedzisz i jak wykonujesz swoją pracę.

Ergonomia

Ergonomia w projektowaniu zdrowego biura odnosi się do sprzętu zaprojektowanego tak, aby pomóc ludziom w wykonywaniu ich zadań w sposób, który minimalnie obciąża ciało. Dzisiejsze biurka o regulowanej wysokości i ergonomiczne krzesła pozwalają użytkownikom siedzieć z prawidłową postawą, tak aby ich oczy były skupione na ekranie na odpowiednim poziomie, a jednocześnie stawy w ich ciałach były obciążone w jak najmniejszym stopniu.


Zdjęcie: OFS Impulse G2 Private Office

Obciążenie nadgarstków, łokci, kolan i dolnej części pleców jest znacznie zredukowane.

Ergonomiczne krzesła dostępne są w wielu kolorach i kształtach. Zawsze jednak należy szukać wysokiej jakości podparcia lędźwiowego, które łatwo dostosowuje się do ciężaru ciała i ruchów.

Ponieważ pracownicy biurowi siedzą przez wiele godzin dziennie, wysokiej jakości krzesło sprzyja zdrowiu fizycznemu. Podobnie jak wstawanie w regularnych odstępach czasu.

Ergonomia ma zastosowanie również w innych obszarach, takich jak rozmowa przez telefon komórkowy.

Promuj korzystanie z telefonu głośnomówiącego lub słuchawek, aby uniknąć długotrwałego trzymania telefonu na szyi i ramionach. Zbytnie pochylanie głowy w stronę ekranu komputera lub w jedną stronę ramienia stopniowo powoduje niewłaściwe ułożenie ciała.

Projektowanie zdrowego biura z ruchem

Ruch jest kluczem do zaprojektowania zdrowego biura. Ludzie są stworzeni do bycia aktywnymi i jeśli pozostajemy w pozycji siedzącej przez wiele godzin, nasze ciała i umysły zapłacą za to cenę. Po kilku godzinach pracy przy biurku, zachęć swój zespół do wstania i poruszania się przez około 10 do 15 minut.

Może to być energiczny spacer korytarzem, wypicie wody lub wzięcie laptopa i kontynuowanie pracy w poczekalni.

Biurka z regulowaną wysokością mogą być również przydatne w promowaniu ruchu, ponieważ ułatwiają przejście z pozycji siedzącej do stojącej.


Zdjęcie: Humanscale eFloat Standing Desk

Jednak głównym powodem, dla którego warto wstać i poruszać się po biurze, nie jest spalanie kalorii, ale wspomaganie krążenia krwi. Nie zapominaj o tym aspekcie posiadania zdrowych pracowników.

Kiedy krew dobrze przepływa przez ciało, oznacza to również, że krąży w głowie, a to zmniejsza syndrom zamglonego mózgu. A czysta głowa zwiększa produktywność.

W artykule w Harvard Health, "Więcej ruchu, lepsza pamięć", zauważono, że centrum uczenia się i pamięci w naszym mózgu jest hipokamp. Znajduje się on w przyśrodkowej części płata skroniowego, czyli w regionie, który odnosi korzyści z ćwiczeń.

Uczestnicy badania mieli średnio 65 lat i uczestniczyli w zajęciach aerobiku przez 20 tygodni. Nie zaobserwowano żadnych zmian w indeksie masy ciała, ale badacze "odkryli, że ci, którzy ćwiczyli, wykazywali większą zdolność do zmiany układu i konfiguracji połączeń nerwowych w mózgu. Pozwoliło im to lepiej przyswajać i zatrzymywać informacje, a następnie logicznie stosować je w nowej sytuacji."

Ruch jest zdrowy.

Jakość powietrza w pomieszczeniach

Jeśli martwisz się o smogowe powietrze na zewnątrz, to będziesz chciał oczyścić swoje powietrze w pomieszczeniach. Według szacunków opublikowanych na Allwork.space, spędzamy około 90% naszego czasu w pomieszczeniach, gdzie biura ze słabą wentylacją będą miały powietrze, które jest od dwóch do pięciu razy bardziej toksyczne niż na zewnątrz.

  • Regularnie czyść otwory wentylacyjne systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).
  • Od czasu do czasu otwieraj okna, aby zwiększyć przepływ powietrza w pomieszczeniach
  • Jeśli to możliwe, zrównoważ lub wyreguluj systemy HVAC, aby zwiększyć całkowity przepływ powietrza do zajmowanych pomieszczeń.

Możesz również wprowadzić naturę do wnętrza i używać roślin w pomieszczeniach. Mają one swój udział w usuwaniu zanieczyszczeń i odświeżaniu powietrza, a także zdecydowanie pomagają w zaprojektowaniu zdrowego biura.


Zdjęcie: OFS Yelly i Kasura Seating

Światło i kolor

Zaprojektowanie zdrowego biura oznacza stworzenie środowiska, które jest dobre zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i samopoczucia psychicznego. Istnieje nawet dyscyplina znana jako chromoterapia, oparta na odkryciu, że kolor i kolorowe światła mogą pomóc w leczeniu zarówno naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Kolory mają swoje własne cechy:

  • Niebieski oznacza intelekt
  • Czerwony ma wpływ na odwagę i siłę
  • Żółty jest kolorem emocjonalnym, który reprezentuje kreatywność
  • Zielony jest dla harmonii, reprezentuje naturę i równowagę
  • Pomarańczowy tworzy poczucie komfortu, ponieważ łączy fizyczność czerwonego i emocjonalność żółtego.

Oprócz kolorów, naturalne światło jest sprawdzonym środkiem poprawiającym nastrój.

Oceń, jak używasz kolorów w swoim środowisku pracy. Gdzie można zmaksymalizować przepływ naturalnego światła? Czy na drodze okien stoją bariery?

Zastosowanie prostopadłościanów i przezroczystych ścian modułowych w miejsce litych ścian lub innych barier może rozjaśnić przestrzeń biurową.


Zdjęcie: OFS Skara i Saven Rocker Seating

Teraz znajdź inspirację, jak może wyglądać Twoje biuro - uczyń je bardziej nowoczesnym i jasnym lub stonuj i nadaj mu industrialny wygląd. Możesz nawet sprawić, że będzie sprawiało wrażenie domowego i ciepłego, stosując podejście resimercial.


Zdjęcie: Source International Lore Lounge

Morale

Celem planowania przestrzeni biurowej i stworzenia optymistycznego wyglądu jest podniesienie morale i zachęcenie zespołu do pracy na najlepszym poziomie. Jest to korzystne dla wyników finansowych firmy, ale także prowadzi do satysfakcji zawodowej członków zespołu i utrzymuje ich zaangażowanie w Twoją markę.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w projektowaniu zdrowego biura

Zespół 2010 Office Furniture posiada ponad 50-letnie doświadczenie w wyposażaniu wiodących korporacji południowej Kalifornii, ośrodków szkolnictwa wyższego oraz małych i średnich firm.

Skontaktuj się z nami i podziel się swoimi potrzebami w zakresie planowania przestrzeni i wyposażenia biura. Będziemy zadowoleni, aby podzielić się rozwiązaniami.

Czytaj także: Energize Your Office with Movement
Zdjęcie główne: Humanscale Ergonomics
Resources & Special Thanks to Respective Product Manufacturers:Humanscale, Source International & OFS


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz