Post

Sofa w biurze. Czy to ma sens?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Sofa kojarzy nam się z miejscem relaksu i wypoczynku. Jest przecież nieodłącznym elementem naszych salonów i pokojów dziennych. Ten komfortowy mebel znajduje jednak coraz szersze zastosowanie również w nowoczesnych biurach. Biuro jest głównie miejscem wytężonej pracy. Jednak nie możemy zapominać o tym, że bardzo często dochodzi w nim do spotkań z kontrahentami. Dlatego warto zaaranżować w nim przyjazną strefę wypoczynkową, która będzie służyła także pracownikom podczas chwil przerwy. Meble wypoczynkowe wzbogacają przestrzeń biurową, czyniąc ją bardziej przytulną, praktyczną i funkcjonalną. 

Jak stworzyć biurową strefę relaksu?

Właściciele firm coraz chętniej doceniają biurowe strefy relaksu. Zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są krótkie chwile odpoczynku i regeneracji sił dla efektywnej pracy. To doskonała opcja w przypadku firm wykonujących twórcze zadania i zakrojone na szeroką skalę projekty. W pomieszczeniach przeznaczonych na relaks sprawdzają się sofy oraz wygodne fotele. Często można w nich spotkać także pufy. Doskonałym rozwiązaniem są meble modułowe, który układ można przystosować do bieżących potrzeb, przesuwać i łączyć w dowolny sposób. Ciekawa opcją są również wysoko zabudowane siedziska, które dzięki ściankom odcinają użytkownika od hałasu i zapewniają mu odrobinę prywatności i spokoju. 

Sofy biurowe

Aranżacja przestrzeni biurowej musi uwzględniać szereg potrzeb, zarówno pracowników, jak i klientów, którzy pojawiają się w biurze. Możliwość wypoczynku jest jedną istotnych kwestii wpływających na wydajność pracy. Stąd obecność sof w biurach. Nie da się jednak ukryć, że pełnią one w przestrzeni biurowej również inne, ważne funkcje. Przede wszystkim stanowią doskonałą ozdobę wnętrza. Dlatego dokonując ich wyboru warto kierować się ciekawym designem, niebanalnymi wykończeniami oraz wysoką jakością materiałów użytych do produkcji mebla. Nie bez znaczenie jest ich rola reprezentacyjna. Również z tego względu ważny jest styl i charakter sofy, którą umieszczamy w biurowej strefie relaksu.

Fotele biurowe

Fotele w połączeniu ze stolikami kawowymi tworzą doskonałą przestrzeń do prowadzenia rozmów. Fantastycznie zmniejszają dystans między pracownikami, którzy siedząc w nich mogą czuć się bardziej swobodni. Sprzyjają także wypoczynkowi. Można zanurzyć się w miękkim, wygodnym siedzisku, oprzeć plecy i łokcie, relaksując się przy filiżance kawy i lekturze czasopisma lub książki, a potem z większym zapałem i entuzjazmem przystąpić do swoich zadań. 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz