Post

Spotkajmy się przy stole. Stół konferencyjny, jako niezbędne wyposażenie każdej firmy.


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Nowoczesne biuro to nie tylko profesjonalnie wyposażone stanowiska pracy oraz gustownie urządzone dyrektorskie gabinety. W przestrzeni biurowej powinno znaleźć się miejsce, w którym można spotkać się w większym gronie osób, omówić ważne projekty, zastanowić się nad strategią i celami przedsiębiorstwa, przeszkolić pracowników czy poprowadzić ważne negocjacje z kontrahentami. Takim miejscem jest sala konferencyjna. O jej funkcjonalności i reprezentacyjnym charakterze decyduje właściwy wybór mebli konferencyjnych. Sercem każdej sali konferencyjnej jest z pewnością stół

Kształt stołu ma znaczenie

Kształt stołu jest ważny nie tylko ze względów funkcjonalnych. Decyduje również o atmosferze panującej podczas spotkania. To szczególnie ważne w trakcie prowadzenia negocjacji. Stół może wpłynąć na mniej lub bardziej formalny charakter spotkania. W czasie negocjacji miejsca zajmowane przy stole przez poszczególnych uczestników odzwierciedlają ich pozycję. Jeżeli zależy nam na zatarciu granic i barier między uczestnikami spotkania, wybierajmy stoły okrągłe, półokrągłe lub owalne. Dają one również większe możliwości aranżacyjne. Jeżeli mamy do czynienia z oficjalnymi negocjacjami dużo lepszym wyborem są stoły prostokątne lub kwadratowe. Przy takim stole liderzy firm mogą zasiąść naprzeciw siebie. Pamiętajmy jednak o tym, że taki układ generuje bardziej konfrontacyjne nastawienie i powstawanie podziałów. Aby je odrobinę złagodzić wystarczy wybrać mniejszy stół, przy którym uczestnicy siedzą bliżej siebie. 

A co z rozmiarem?

Nie wszystkie sale konferencyjne to przestronne pomieszczenia. Czasami warunki lokalowe wymagają mniejszych, bardziej kompaktowych rozwiązań. Jeżeli jednak dysponujemy dużą salą konferencyjną, wybierzmy sporej wielkości stół, przy którym swobodnie pomieszczą się pracownicy. Koniecznie weźmy pod uwagę przestrzeń roboczą. Blat powinien zapewniać wystarczająco dużo miejsca na rozmaite materiały, segregatory, dokumenty. Bardzo często w trakcie spotkań uczestnicy posługują się laptopami czy tabletami. W związku z tym muszą mieć więcej miejsca na stole. 

Funkcjonalne rozwiązania

W niewielkich pomieszczeniach może być konieczne zastosowanie mniej konwencjonalnych rozwiązań. Doskonale sprawdzają się stołu modułowe, składające się z kilku mniejszych stolików, które możemy swobodnie przestawiać i łączyć, tworząc idealny układ. Ciekawą opcją są również stoły składane, które po spotkaniu można po prostu złożyć i schować. Bardzo funkcjonalne są stoliki mobilne, łatwe do przestawiania i tworzenia aranżacji na potrzeby danej chwili.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz