Post

Stworzenie wspaniałego projektu biura, który zwiększy potencjał pracowników


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Stworzenie wspaniałego projektu biura, który przypadnie do gustu osobom w nim pracującym to najnowszy, ważny trend w aranżacji i planowaniu biura. Czy Twoje biuro zapewnia środowisko, które jest produktywne i wygodne? Czy spojrzałeś na nie całościowo? Co ciekawe, zasady projektowania, które obowiązywały w latach 50-tych ubiegłego wieku, są nadal bardzo aktualne. Czytaj dalej i dowiedz się, jak ocenić swoje miejsce pracy, aby stworzyć wspaniały projekt biura, który pomoże zwiększyć potencjał pracowników.

Kiedy biura zaczęły się zmieniać

Układ biur z ery przemysłowejXX wiekubył zazwyczaj zhierarchizowany. Pracownicy mieli przychodzić do firmy i służyć jej, nie poświęcając zbyt wiele uwagi doświadczeniu pracowników. Ciężka produkcja samochodów i stali, wraz z przemysłem lotniczym i kosmicznym, napędzała większość krajowej gospodarki i zapewniała wysoko płatne miejsca pracy dla kadry kierowniczej i robotników. Projektowanie i planowanie biur zwykle odzwierciedlało sztywne schematy potrzebne do wytwarzania produktów końcowych. Miejsce pracy było zazwyczaj "sztampowe i bez polotu", jak opisuje to autor Nikil Saval w swojej książce Cubed: A Secret History of the Workplace. Nowy pogląd pojawił się w połowie ubiegłego wieku, pisze Saval, kiedy dwaj niemieccy bracia, którzy wraz z ojcem pracowali w branży meblarskiej, założyli firmę konsultingową. Postrzegali oni biuro jako "organiczną całość, składającą się z drobiazgowo powiązanych części i ogromnie złożonej sieci przepływu papieru". Ich praca, w przybliżeniu tłumaczona jako "krajobraz biurowy", doprowadziła do powstania pokoju przerw i dała wczesny model dla otwartego projektu biurowego z ograniczonym wykorzystaniem ruchomych ścianek działowych i roślin do tworzenia sekcji.

Pytania, które należy zadać na temat swojego biura

Rewolucja cyfrowa zmieniła świat w takim samym stopniu jak rewolucja przemysłowa i doprowadziła do powstania nowych układów biur. Elastyczność, komfort i dobre samopoczucie pracowników są kluczowe. Stanowiska pracy z powierzchniami o regulowanej wysokości i modułowe fotele wypoczynkowe oferują kreatywne sposoby zaspokojenia potrzeb pracowników.

Rozważ to, aby ocenić własne style biurowe i potrzeby.

  • W jakiej fazie znajduje się Twoja firma: start-up z funduszami, dojrzała korporacja czy gdzieś pomiędzy?
  • Czy masz otwarte biuro, boksy, czy może mieszankę?
  • Czy przestrzeń wydaje się zagracona lub niewykorzystana efektywnie?
  • Jeśli na pokładzie pojawia się nowy pracownik, w jaki sposób decydujesz, gdzie będzie pracował?
  • Czy masz wielu pracowników projektowych lub freelancerów, którzy potrzebują tylko okazjonalnego miejsca?
  • Czy stanowiska pracy i krzesła w Twoim biurze są ergonomiczne i sprzyjają zdrowiu?
  • Czy są wyznaczone strefy skupienia lub koncentracji?
  • Czy efektywnie wykorzystujesz rośliny?
  • Czy przewody są odsłonięte i stwarzają ryzyko potknięcia?
  • Czy zmaksymalizowałeś dopływ naturalnego światła?

Przyszłościowe rozwiązania dla wspaniałego projektu biura

Przyszłościowe trendy biurowe pojawiają się już teraz. Obejmują one: maksymalizację naturalnego światła w celu zwiększenia morale i produktywności, korzystanie z energooszczędnych inteligentnych urządzeń i pobieranie aplikacji, aby komunikacja mobilna była jak najbardziej płynna. Ponadto, wyznaczanie obszarów do pracy zespołowej, jak również oddzielnych stref przeznaczonych do skupienia się na własnej osobie, będzie nadal kładło nacisk na dobre samopoczucie pracowników.

Pamiętaj, że na konkurencyjnym rynku, dobrze zaplanowane środowisko biurowe daje przewagę. Stworzenie organicznego przepływu w układzie biura sprawi, że pracownicy będą bardziej zaangażowani, niż gdyby mieli wrażenie, że po prostu pojawiają się w chaotycznym układzie biurek i krzeseł. Pracownicy postrzegają swoje środowisko pracy jako przedłużenie marki firmy. To oni wykonują zadania, które przyciągają klientów i są pierwszymi, którzy wiedzą, czy obietnica marki jest prawdziwa, czy nie.

Źródło obrazu: OFS Obeya


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz