Post

Szkło w biurze – nowatorskie rozwiązania


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Funkcjonalne zaprojektowanie wnętrz publicznych zawsze jest wyzwaniem dla każdego designera. Próba połączenia elementów dekoracyjnych oraz zadań, jakie przestrzeń publiczna musi spełniać sprawia, że dekoratorzy wnętrz wciąż poszukują nowych rozwiązań, które zagwarantują, że wnętrza o charakterze publicznym będą zarówno praktyczne, jak i eleganckie. Doskonałym materiałem umożliwiającym zindywidualizowanie przestrzeni jest szkło, które w biurach i innych wnętrzach o charakterze publicznym doskonale się sprawdza.

Szklane pokoje

W biurach, szczególnie tych wielkopowierzchniowych, dużym problemem jest niedobór światła dziennego w głębiej położonych pomieszczeniach. Nasuwający się dylemat pomiędzy tworzeniem pomieszczeń, a większym dostępem światła dziennego można rozwiązać poprzez budowanie pokojów o szklanych ścianach.

Szklane pokoje zdają egzamin zarówno pod względem trwałości, jak i funkcjonalności. Z jednej strony są wytrzymałe - ponieważ wykonano je z hartowanego i klejonego szkła, dzięki czemu są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia. Z drugiej strony gwarantują intymność oraz możliwość jednoczesnej kontroli tego, co się dzieje poza ścianami gabinetu. Co więcej, szyby przepuszczające 90% światła widzialnego powodują, że promieniami słońca mogą cieszyć się także osoby przebywające z daleka od okien.

Niewątpliwie do szklanych ścian doskonale pasują drzwi wykonane z tego samego materiału. Mogą one być niezwykle dekoracyjne, ozdobione różnego rodzaju detalami – takimi jak szronienie, lustra czy kolory. Nowoczesne mocowania oparte o chromowane okucia dodają pomieszczeniu lekkiego i zarazem mocnego charakteru.

Ścianki działowe

Oprócz typowych szklanych pomieszczeń szyby doskonale nadają się do dzielenia wielkopowierzchniowych biur na mniejsze segmenty – tak zwane boxy. Także w tym przypadku materiał budowlany nie tworzy bariery dla światła dziennego i sprawia, że całe pomieszczenie jest znacznie przyjaźniejsze dla ludzkich oczu, lepiej oświetlone i oszczędniejsze w użytkowaniu. Z drugiej strony szkło jest elementem niezwykle dekoracyjnym. Szklane ściany to także możliwość pełnej indywidualizacji, którą doceni każdy dekorator wnętrz oraz marketingowiec.

Elementy dekoracyjne

Szkło doskonale nadaje się także do tworzenia mniejszych elementów dekoracyjnych. Może być wykorzystywane w tworzeniu nowoczesnych i funkcjonalnych mebli biurowych. Małe, szklane stoliki czy szyby zastosowane jako element mebli nadają każdej przestrzeni publicznej nowoczesnego charakteru. Co więcej, takie wykończenia są niezwykle widowiskowe, kiedy połączy się je z oświetleniem ledowym.

Szkło w wersji nieprzeźroczystych paneli znajdzie zastosowanie w miejscach o strategicznym znaczeniu dla wizerunku biura – to jest w poczekalniach, sekretariatach czy recepcjach. Ten materiał, dzięki swemu szklanemu połyskowi, jest uznawany z niezwykle efektowny i nadający każdej przestrzeni wyjątkowej klasy i nowoczesnej elegancji.

W przestrzeni publicznej swoje miejsce mają także lustra, które tutaj zazwyczaj sprawują funkcje dekoracyjne. Stosuje się je także do optycznego powiększenia przestrzeni czy multiplikacji światła.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz