Post

Trendy w meblach biurowych NeoCon 2019


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

TRENDY ROZKWITAJĄ NA NEOCONIE - TRENDY W MEBLACH BIUROWYCH 2019

Dziesiątki tysięcy gości z całego świata zostało olśnionych na targach NeoCon 2019, które odbyły się kilka tygodni temu w historycznym Merchandise Mart w Chicago, podczas których czołowe firmy z branży, takie jak Herman Miller, Vitra, Steelcase i inne, zaprezentowały swoje najbardziej imponujące i najnowsze produkty. Jako najważniejsze wydarzenie w roku dla komercyjnych mebli biurowych, NeoCon jest wiodącą na świecie platformą dla innowacji w projektowaniu komercyjnym i nawiązywania kontaktów. Setki marek były reprezentowane w dziedzinie mebli, tekstyliów, materiałów budowlanych, oświetlenia, okładzin ściennych, wykładzin podłogowych, produktów zewnętrznych, akcesoriów i innych.

Każdego roku, NeoCon daje nam wyjątkowe spojrzenie w przyszłość. Od najpopularniejszych kolorów, tkanin i materiałów do progresywnych kształtów, struktur i najnowocześniejszych innowacji, oto najważniejsze trendy, które znaleźliśmy na wystawie.

OŚWIETLENIE KRADNIE SHOW

Producenci zdecydowanie wykorzystali wszystkie swoje możliwości w swoich salonach wystawowych - często trudno było nie spojrzeć w górę. W tym roku w Merchandise Mart wspaniałe pokazy świetlne były wszędzie, przyciągając gości do każdego z pięknie zaprojektowanych pomieszczeń i winiet. Oświetlenie nie było już tylko uzupełnieniem, ale raczej zachwycało gości i prowadziło ich do środka. Może - tylko może - naprawdę wszystko zależy od oświetlenia...?

Trendy w meblach biurowych NeoCon 2019: 1) BUZZISPACE 2) HUMANSCALE 3) STEELCASE 4) STEELCASE

PASTELE I NEONY W TĘCZOWEJ OBSADZIE

Wśród zawrotnej liczby tęczowych kolorów, dwa rodzaje były bez wątpienia w centrum uwagi: pastele i neony. Pastele występowały w najróżniejszych odcieniach, ale w tym roku zdecydowanie dominowały przykurzone róże, magenty i łososiowe (prawdopodobnie z powodu słabnącej popularności Millennial Pink i gorącego koloru roku 2019 Pantone - Living Coral). Nie zabrakło również neonów, zwłaszcza w postaci żółtych i zielonych rozświetlaczy. Ale jedno jest pewne - na kolorach się nie skończyło. Śmiało eksperymentowano z geometrycznym color-blockingiem i mieszaniem wszystkiego - od neutralnych palet do jasnych, wesołych odcieni, a także ciemniejszych, mrocznych tonów, takich jak burgund i teal.

Trendy w meblach biurowych NeoCon 2019: 5) OM 6) HAWORTH 7) STEELCASE 8 ) GLOBAL

DEKADENCKIE TEKSTURY I TKANINY

Jednym uniwersalnym tematem, który był wyraźny i bardzo obecny na NeoCon 2019, był komfort. A nic nie wyraża komfortu bardziej niż tkaniny i materiały, które nas przyciągają i sprawiają, że czujemy się dobrze. Od luksusowych futer, aksamitów i filcu po wykwintne skóry, szenile i pikowane powierzchnie - to era bogatych, dekadenckich faktur i tkanin. I wszyscy chcemy być w nich otuleni - nie tylko w domu, ale i w miejscu pracy.

Trendy w meblach biurowych NeoCon 2019: 9) ARCADIA 10) INDIANA FURNITURE 11) STEELCASE 12) HAWORTH

PRAWDZIWE MEBLE MAJĄ KRZYWIZNY

Podążając za tematem komfortu, byliśmy zszokowani ilością krzywizn w wielu prezentowanych projektach mebli. Wyglądało to tak, jakby podjęto jednolity, świadomy wysiłek, aby wszystko było zaokrąglone, złagodzone i wyściełane. A jeśli coś miało ostre krawędzie, to ich ostrość była minimalizowana przez stępione krawędzie i organiczne tekstury. Minęły już czasy ostrych i gładkich elementów. Na razie żegnajcie meblowe anoreksje i witajcie meble z zaokrągleniami.

Trendy w meblach biurowych NeoCon 2019: 13) DAUPHIN 14) OFS BRANDS 15) JASPER GROUP 16 ) BOSS DESIGN

PRZEMYŚLANA ZIELEŃ I BIOFILIA

W ostatnich latach biofilia zakorzeniła się i rozkwitła w naszych biurach, osiągając swój szczyt w 2017 roku, kiedy Pantone ogłosił Greenery kolorem roku. W wielu salonach można było zaobserwować bardziej wyrafinowany sposób wprowadzania elementów zewnętrznych do wnętrz. Nie były to już drzewa, rośliny i liście. Zieleń została gustownie wycofana i wprowadzona w bardziej przemyślany, pomysłowy, a nawet dziwaczny sposób.

Trendy w meblach biurowych NeoCon 2019: 17) GLOBAL 18) STEELCASE 19) KRUG 20) AIS

WSZYSTKO O PRYWATNOŚCI

Wszyscy wiedzieliśmy, że to nadejdzie. Kiedy na początku XXI wieku zaczęły znikać ściany w biurach, aby zrobić miejsce dla otwartych przestrzeni do współpracy, wraz z nimi zniknęła nasza prywatność. Obecnie istnieje znacznie większa potrzeba i zapotrzebowanie na prywatne, odosobnione przestrzenie do spokojnej, skoncentrowanej pracy. Byliśmy podekscytowani widząc wiele innowacyjnych rozwiązań oferowanych na tegorocznej wystawie.

Trendy w meblach biurowych NeoCon 2019: 21) NOOK 22) STEELCASE 23) SILEN SPACE24 ) JASPER GROUP

RESIMERCIAL COMFORT TO RESORT BLISS

Design Resimercial, który był bardzo popularny na zeszłorocznych targach, pomógł przenieść domowe wygody do biura. Zapewnił profesjonalistom wygodne, nieformalne miejsca pracy, w których mogą być produktywni, chętni do współpracy i dynamiczni. W tym roku (jakby poczucie, że jest się w domu, nie było wystarczające) widzieliśmy wiele bogatych, naturalnych, kojących wykończeń drewnianych, detali z cięciwy spadochronowej, lekkich i przewiewnych zasłon (służących jako ścianki działowe) oraz aplikacji z wikliny - wszystko to przypominało pobyt w pięciogwiazdkowym kurorcie na wyspie. Wyglądało to tak, jakby wzornictwo komercyjne ustępowało miejsca wzornictwu hotelowemu.

Trendy w meblach biurowych NeoCon 2019: 25) MARKI OFS 26) HERMAN MILLER 27) HERMAN MILLER 28) HAWORTH

Przeczytaj Top 5 trendów w komercyjnych meblach biurowych - 2018 NeoConMain
Photo by: GlobalResources
& Special Thanks to: Respective Product Manufacturers
Photos by: 2010 Office FurnitureSprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz